Modelowanie matematyczne i analiza danych

Modelowanie matematyczne i analiza danych, II stopień

mmadOpis kierunku

Modelowanie matematyczne i analiza danych to kierunek interdyscyplinarny, łączący obszary matematyki, ekonomii, fizyki, informatyki, biomatematyki i bioinformatyki. Studiując ten kierunek zdobędziesz pogłębioną wiedzę w zakresie stosowania matematyki, statystyki, informatyki, analizy danych oraz narzędzi programistycznych do modelowania różnych rzeczywistych problemów współczesnego świata.

Co wyróżnia ten kierunek?

Kierunek Modelowanie matematyczne i analiza danych jest odpowiedzią Wydziału MFiI UG na ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy specjalistów od analizy danych. Program studiów powstał we współpracy z firmami z sektorów ubezpieczeniowych, finansowych i IT. Zakłada solidne przygotowanie teoretyczne zarówno z klasycznych narzędzi matematycznych, jak i przedmiotów ukierunkowanych na modelowanie machine-learningowe i narzędzia przetwarzania dużych zbiorów danych. Przygotowanie praktyczne do stosowania wiedzy teoretycznej uzyskasz przez uczestnictwo w zewnętrznych projektach zespołowych. Zajęcia z tym związane, współprowadzone przez specjalistów zewnętrznych, zaplanowane są w każdym semestrze. Współpraca z firmami odbywać się będzie też podczas odbywania praktyki zawodowej oraz w ramach realizacji prac dyplomowych. Program studiów uzupełniają przedmioty fakultatywne, wybierane z listy proponowanej dla kierunku. Interdyscyplinarny charakter zastosowań matematyki powoduje, że można wykorzystać potencjał Wydziału MFiI. Będziesz miał możliwość indywidualnego wyboru zarówno fakultetów przygotowanych dla kierunku MMAD jak i innych proponowanych dla pozostałych kierunków Wydziału. Będziesz miał również możliwość wyboru interdyscyplinarnej tematyki pracy dyplomowej.

Perspektywa zatrudnienia

Kierunek Modelowanie matematyczne i analiza danych doskonale przygotuje Cię do pracy w charakterze Data Scientist w firmach zajmujących się analizą danych. Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych zawodów IT, który już niebawem zrewolucjonizuje wiele gałęzi przemysłu. Przed Tobą otworem staną również perspektywy zatrudnienia w firmach finansowych i ubezpieczeniowych, w działach analitycznych i decyzyjnych większości korporacji, w instytucjach finansowych, bankach, instytucjach rządowych, firmach konsultingowych, urzędach statystycznych oraz działach R&D.

Aktualny program studiów

Aktualną siatkę studiów, wraz z rozpiską przedmiotów i sylabusami znajdziesz TUTAJ.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 9. luty 2021 - 21:53; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: środa, 10. luty 2021 - 21:49; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk