Studia II stopnia

Oferta kształcenia - II stopień

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego (WMFiI UG) oferuje kształcenie w ramach studiów licencjackich oraz magisterskich (uzupełniających) w takich obszarach jak nauki ścisłe i przyrodnicze. Kierunki, które prowadzimy na poziomie studiów magisterskich (II stopnia) to:

w trybie stacjonarnym (studia bezpłatne):

w trybie niestacjonarnym (studia płatne):

Nasze studia są solidną szkołą stawiania i rozwiązywania problemów, sprawnego i szybkiego uczenia się nowych pojęć, niezależnego formułowania jasno uzasadnionych sądów. Uczymy umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozumienia działania otaczającego nas świata. Mamy w swojej ofercie unikatowe kierunki współprowadzone przez kilka wydziałów lub uniwersytetów. Na poziomie studiów II stopnia:

  • Fizyka medyczna – kierunek współprowadzony wspólnie z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym

Programy studiów są systematycznie analizowane i dostosowywane do wymagań zmieniającej się rzeczywistości - przy udziale pracodawców i studentów. 

  • W roku akademickim 2017/2018 uruchomiliśmy interdyscyplinarny kierunek Modelowanie matematyczne i analiza danych – I stopień, łączący obszary matematyki, fizyki i informatyki. Od roku 2020/2021 prowadzimy kształcenie na tym kierunku również na poziomie studiów magisterskich. Kierunek ten został utworzony z dużym udziałem przyszłych pracodawców naszych absolwentów, którzy teraz oferują studentom tego kierunku praktyki i staże. Są to takie firmy jak JitTeam, State Street, Aplitt, Ergo Hestia, czy Atena.

WMFiI UG oferuje swoim studentom:

  • zajęcia z profesjonalną kadrą naukowo-dydaktyczną i praktykami z branży
  • nowoczesne laboratoria fizyczne i informatyczne
  • możliwość korzystania z wymiany międzynarodowej i krajowej - program Erasmus+, MOST
  • możliwość kontynuowania studiów na poziomie magisterskim
  • studiowanie na wydziale współpracującym z wieloma uczelniami w kraju i na świecie - granty badawcze i edukacyjne
  • praktyki i staże w wiodących firmach: Kainos, JitTeam, Lufthansa, Thomson Reuters, State Street, Aplitt, Atena, Goyello, Sii, SolDevelo i wielu innych

Jeszcze się wahasz, czy chcesz studiować na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego? Zapytaj starsze koleżanki i starszych kolegów, którzy już u nas studiują, a powiedzą Ci, że wyróżnia nas atmosfera - przyjazne traktowanie studentów. Prowadzący zajęcia, ale również Panie z dziekanatu, zawsze służą pomocą.

„Mimo nauki zdalnej, nasz wydział naprawdę stara się przeprowadzać zajęcia na wysokim poziomie. Mam porównanie do innych uczelni, na zajęciach których uczniowie głównie oglądają monotonne prezentacje w programie PowerPoint. Pod tym względem nasi Profesorowie naprawdę się wyróżniają.”

 „Bardzo miła atmosfera jeśli chodzi o kontakt z profesorami i dziekanatem”

„Zainteresowanie studentem i chęć pomocy gdy jest taka potrzeba”

„Świetny kontakt z prowadzącymi, zawsze gotowi do pomocy są wszyscy”

„Wykładowcy są sympatyczni, pomagają w problemach, które pojawiają się podczas nauki przedmiotów, których uczą. Jesteśmy doinformowani o tym, co dzieje się wokół nas, zarówno na wydziale jak i w całej uczelni.”

„Cześć młodych otwartych wykładowców z samokrytycznym podejściem do nauki i otwarci na samorozwój. Którzy rozumieją pierwszorocznych studentów. Zachęcając ich  do rozwoju i dyskusji”

„Zdecydowanie wyrozumiałość kadry w trudnych momentach życia studenta. Jest to ogromny plus i cieszę się że trafiłam na takich wykładowców.”

„Mili prowadzący i ogólna fajna atmosfera”

„Kierunek jaki wybrałam, okazał się być bardzo rozbudowany i ciekawy. Czuję, że jest pokładana nadzieja, zarówno we mnie, jak i w ludziach studiujących. Kolejnym plusem są na pewno wykładowcy, forma, w jakiej jest nam przekazywana wiedza jest bez zarzutów, a w razie jakichkolwiek wątpliwości jest możliwość zadania pytania, co bardzo wpływa na chęć zdobywania dalszej wiedzy oraz motywację do poszerzania swoich horyzontów.”

„Wykładowcy są bardzo miło nastawieni do studentów, bardzo mi się podoba ich podejście do nauczania.”

Nie wiesz, czy sobie poradzisz? Uznana kadra i pomocni studenci na pewno zrobią wszystko – aby tak właśnie było! Postaw na kierunki oparte na solidnej wiedzy, o perspektywicznym charakterze. To dobry krok do podjęcia w przyszłości dobrze płatnej pracy.

Do zobaczenia! 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 10. luty 2021 - 23:00; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: poniedziałek, 26. Kwiecień 2021 - 21:40; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk