Seminarium Zakładu Geometrii

Nadchodzące seminaria

  • Środa, 28 lutego 2024, 12:15, A301: Ewa Tyszkowska, Spin struktury

Uczestnicy seminarium:

  • prof. dr hab. Andrzej Szczepański
  • prof. UG, dr hab. Marcin Marciniak
  • prof. UG, dr hab. Witold Rosicki
  • prof. UG, dr hab. Andreas Zastrow
  • dr Marek Hałenda
  • dr Michał Jabłonowski
  • dr Rafał Lutowski
  • dr Maciej Mroczkowski
  • dr Ewa Tyszkowska

Odczyty w roku akademickim 2023/2024:

  • 2024-02-28: Ewa Tyszkowska, Spin struktury
  • 2024-02-21: Michał Jabłonowski, Węzły i sploty alternujące oraz ich niezmienniki wielomianowe
  • 2024-01-24: Oleg Bogopolski, Exponential equations in groups
  • 2024-01-17: Andrzej Szczepański, Plaska rozmaitość jako geometryczny brzeg rozmaitości hiperbolicznej
  • 2023-12-13: Szymon Myga, Zasada homotopii przez całkowanie wypukłe II
  • 2023-12-06: Andrzej Weber, Orbity grupy Borela działającej na macierzach nilpotentnych: kombinatoryka i osobliwości
  • 2023-11-29: Jumpei Yasuda, Alexander theorem on a plat form for surface-links
  • 2023-11-29: Yuta Taniguchi, Knot quandles of 2-knots
  • 2023-11-22: Szymon Myga, Zasada homotopii przez całkowanie wypukłe
  • 2023-11-15: Anna Zamojska-Dzienio, Algebra barycentryczna i współrzędne wielościanu wypukłego
  • 2023-11-08: Anna Gąsior, Holomorficzne wiązki styczne płaskich zwartych rozmaitości Kaehlera
  • 2023-10-18: Rafał Lutowski, Grupy automorfizmów zewnętrznych kombinatorycznych grup Hantzsche-Wendta
  • 2023-10-11: Andreas Zastrow, Przestrzeni konfiguracyjne przestrzeni kolczyków są asferyczne

Odczyty w roku akademickim 2022/2023:

  • 2023-06-21: Józef Przytycki, Foams and Categorification (working with Khovanov)
  • 2023-06-07: Ewa Tyszkowska, Związek miedzy algebrami Clifforda a powierzchniami Kleina
  • 2023-05-31: Jarosław Buczyński, Rozkład Białynickiego-Biruli na przykładach i w zastosowaniach
  • 2023-05-24: Maciej Mroczkowski, Związki pomiędzy liczbą skrzyżowań Hopfa, a innymi niemiennikami węzłów
  • 2023-05-17: Wacław Marzantowicz, Typ pokryciowy = niezmiennik homotopii, który można wykorzystywać w problemie minimalnej triangulacji
  • 2023-04-26: Rafał Lutowski, Zespolony niezmiennik Vasqueza. Deformacje struktur zespolonych
  • 2023-04-05: Anna Zamojska-Dzienio, Algebry barycentryczne a współrzędne barycentryczne
  • 2023-03-29: Andreas Zastrow, Nieściągalna przestrzeń, która jest wstępującą sumą ściągalnych otwartych podprzestrzeni
  • 2023-03-22: Piotr Bartłomiejczyk, Modelowanie neuronu za pomocą dynamiki jednowymiarowej
  • 2023-03-08: Jakub Szmelter, Składowe spójności obszaru osobliwego przestrzeni moduli zwartych powierzchni Riemanna
  • 2023-03-01: Szymon Myga, Zwarte rozmaitości Kählerowskie z działaniem torusa
  • 2023-02-22: Michał Jabłonowski, Isotopy of surfaces immersed into the four-space by planar diagrams
  • 2023-01-25: Józef Przytycki, Historia hipotezy Kauffmana-Harary o kolorowaniach Foxa diagramów splotów; uogólnienia i dowód
  • 2023-01-18: Andrzej Szczepański, Twierdzenie Jordana-Zassenhausa
  • 2023-01-11: Rafał Lutowski, Nierozwiązalne grupy Bieberbacha
  • 2022-12-07: Marek Hałenda, Płaskie rozmaitości Kaehlera z \(h^{1,1} = 2\)
  • 2022-11-30: Wojciech Kryński, \(GL(2)\)-geometria
  • 2022-11-23: Rafał Lutowski, Zespolony niezmiennik Vasqueza III
  • 2022-11-16: Rafał Lutowski, Zespolony niezmiennik Vasqueza II
  • 2022-11-09: Rafał Lutowski, Zespolony niezmiennik Vasqueza
  • 2022-10-26: Ewa Tyszkowska, Związek pomiędzy algebrami Clifforda a grupami podstawowymi powierzchni Kleina, II
  • 2022-10-19: Ewa Tyszkowska, Związek pomiędzy algebrami Clifforda a grupami podstawowymi powierzchni Kleina
  • 2022-10-12: Andrzej Szczepański, Kilka uwag o rozmaitościach hiperkaehlerowskich

Odczyty w roku akademickim 2021/2022:

  • 2022-06-01: Józef Przytycki, Złożoność obliczeniowa homologii Chowanowa II: Skrajne homologie i kompleks symplicjalny grafów okręgowych
  • 2022-05-25: Józef Przytycki, Complexity of Khovanov homology
  • 2022-05-18: Michał Jabłonowski, Immersions of surfaces into four-manifolds
  • 2022-05-11: Tomasz Młynik, Metody konstrukcji odwzorowań (nie)rozkładalnych
  • 2022-05-04: Michał Cholewiak, Próby podejścia do hipotezy Zaunera
  • 2022-04-06: Andrzej Szczepański, Uwagi do twierdzenia Beauvilla-Bogomolova o rozkładzie
  • 2022-03-30: Andreas Zastrow, Rozdział dzikiej topologii algebraicznej, który niedawno zwrócił moją uwagę
  • 2022-03-23: Ewa Tyszkowska, Group actions on Klein surfaces and fixed points
  • 2022-03-16: Rafał Lutowski, Obliczanie genusów krat
  • 2022-03-09: Michał Jabłonowski, Minimalny zestaw ruchów planarnych dla powierzchni w \(\mathbb{R}^4\) oraz odczytanie jej grupy dopełnienia
  • 2022-01-05: Andrzej Szczepański, Irreducible Holomorphic Symplectic Manifolds (na podstawie pracy M. Schwald, przyjętej do IMRN)
  • 2021-12-15: Christian Gleißner, Flat Kähler fourfolds with rigid complex structure
  • 2021-12-08: Tomasz Wawak, Very symmetric \(K3^{[2]}\) type varieties
  • 2021-12-01: Jeremy Siegert, Universal spaces for asymptotic dimension zero
  • 2021-11-24: Ewa Kozłowska-Walania, Ekstremalne powierzchnie Riemanna i ich własności
  • 2021-11-17: Grzegorz Gromadzki, Asymptotyka skończonych działań topologicznych na powierzchniach zwartych II
  • 2021-11-10: Ewa Tyszkowska, O grupach automorfizmów symetrycznych i asymetrycznych powierzchni Riemanna
  • 2021-11-03: Grzegorz Gromadzki, Asymptotyka skończonych działań topologicznych na powierzchniach zwartych
  • 2021-10-20: Andrzej Szczepański, Grupy krystalograficzne, regularny podział przestrzeni euklidesowej i wartości własne Laplasjanu
  • 2021-10-13: Andreas Zastrow, Pewien kompleks powierzchni zanurzony w \(\mathbb{R}^4\) z homologicznymi własnościami godnymi uwagi

Odczyty w roku akademickim 2020/2021:

  • 2021-06-09: Ihor Mykytyuk, Invariant Ricci-flat Kahler metrics on the canon- ical complexication of compact Riemannian symmetric spaces
  • 2021-06-02: Piotr Michalak, Knot Invariants from Laplacian Matrices
  • 2021-05-19: Anna Gąsior, Operator Diraca 4-wymiarowych płaskich rozmaitosci
  • 2021-05-12: Piotr Achinger, Topologia rozmaitości niearchimedesowych
  • 2021-05-05: Maciej Borodzik, Ekwiwariantny typ homologii Khovanowa
  • 2021-04-21: Karel Dekimpe, Studying the \(R_\infty\)--property through nilpotent quotients
  • 2021-04-14: Paweł Traczyk, On the Burau representations for n=4
  • 2021-04-07: Sławomir Kołodziej, Zespolone równanie Monge'a-Ampere'a w geometrii
  • 2021-03-31: Andrei Vesnin, Hyperbolic polyhedra and hyperbolic knots: the right-angled case
  • 2021-03-24: Ewa Tyszkowska, Znaczenie topologicznej klasyfikacji grupowych działań na powierzchniach Kleina w teorii Teichmullera
  • 2021-03-17: Michał Jabłonowski, Minimalna liczba potrójnych skrzyżowań i jej związek z genusem węzła
  • 2021-03-10: Anna Zamojska-Dzienio, O birakach rozdzielnych i rozwiązaniach równania Yanga-Baxtera
  • 2021-03-03: Ewa Tyszkowska, Topologiczna równoważność działań grupowych na powierzchniach Kleina
  • 2021-02-24: Rafał Lutowski, Grupy strukturalne multipermutacyjnych rozwiązań równania Yanga-Baxtera
  • 2021-01-27: Tomasz Szemberg, Specjalne niezupełne systemy liniowe
  • 2021-01-20: Miśkiewicz Michał, Potok przekształceń harmonicznych - problemy stare i nowe
  • 2021-01-13: Paweł Raźny, Rozmaitości Sasakiego z punktu widzenia foliacji
  • 2020-12-09: Nansen Petrosyan, Rozwłóknienia płaskich rozmaitości typu diagonalnego i ich grup podstawowych
  • 2020-12-02: Marta Leśniak, Generatory normalne grupy klas odwzorowań powierzchni nieorientowalnej w kontekście działań grupy na powierzchni
  • 2020-11-25: Piotr Mizerka, Egzotyczne działania grup na sferach
  • 2020-11-18: Andrzej Szczepański, Kombinatoryczna grupa Hantzsche-Wendta
  • 2020-11-04: Rafał Lutowski, Płaskie rozmaitości z reprezentacją holonomii typu kwaternionowego
  • 2020-10-28: Maciej Mroczkowski, Węzły z cyklotomicznymi wielomianami Jonesa
  • 2020-10-21: Andreas Zastrow, Zanurzony okrąg w ℝ3 może nie być w stanie uciec przed zaczepionym izotopowanym okręgiem
  • 2020-10-14: Ewa Tyszkowska, O krzywych algebraicznych z rzeczywistym moduli

Odczyty w roku akademickim 2019/2020:

  • 2020-04-01: Ligia-Loretta Cristea, On families of patterns and fractal dendrites
  • 2020-03-04: Andrzej Szczepański, Grupby Bieberbacha i rozwłóknienia płaskich rozmaitości typu diagonalnego
  • 2020-02-26: Michał Jabłonowski, Projekcje węzłów i splotów z punktami potrójnymi, minimalne diagramy i ruchy
  • 2020-02-19: Maciej Niebrzydowski, Wprowadzenie do płaskich struktur węzłowych
  • 2020-01-15: Agnieszka Bodzenta, O rozkładach półortogonalnych dla ważonych przestrzeni rzutowych
  • 2020-01-08: Andrzej Szczepański, Płaskie rozmaitości z reprezentacją holonomii typu kwaternionowego
  • 2019-12-11: Rafał Lutowski, O genusach grup krystalograficznych
  • 2019-12-04: Aleksandra Nowel, Efektywne metody liczenia niezmienników rzeczywistych odwzorowań wielomianowych
  • 2019-11-27: Maciej Mroczkowski, Diagramy strzałkowe i niezmienniki węzłów
  • 2019-11-20: Maciej Niebrzydowski, Postępy w homologiach algebr ternarnych
  • 2019-11-06: Ewa Tyszkowska, Fixed point actions on asymmetric Riemann surfaces
  • 2019-10-30: Marta Leśniak, Konstrukcja czterech generatorów ustalonego rzędu grupy klas odwzorowań powierzchni nieorientowalnej
  • 2019-10-23: Piotr Michalak, Minimalne zbiory generujące zorientowane, skierowane ruchy Reidemeistera
  • 2019-10-16: Andreas Zastrow, Parę uwag o grupach Archipelaga
  • 2019-10-09: Rafał Lutowski, Płaskie rozmaitości z własnością R

Odczyty w roku akademickim 2018/2019:

  • 2019-06-05: Andrzej Szczepański, C*-algebry a grupy krystalograficzne
  • 2019-05-29: Józef Przytycki, Wyznaczniki Gramma w teorii węzłów
  • 2019-05-22: Janusz Przewocki, Z-struktury dla grupy Heisenberga i dla pewnych produktów półprostych, II
  • 2019-05-15: Maciej Mroczkowski, Skończenie i nieskończenie generowane skein moduły nawiasu Kauffmana dla przestrzeni Seiferta
  • 2019-04-24: Janusz Przewocki, Z-struktury dla grupy Heisenberga i dla pewnych produktów półprostych
  • 2019-04-17: Agnieszka Bodzenta, O kategoriach najwyższych wag
  • 2019-03-27: Anna Zamojska-Dzienio, O quandlach medialnych
  • 2019-03-13: Paweł Traczyk, Reprezentacja Burau dla n = 4
  • 2019-03-06: Marek Hałenda, Liczby Hodge'a płaskich rozmaitości Kählera
  • 2019-02-27: Michał Jabłonowski, Niezależność ruchów Yoshikawy
  • 2019-02-20: Maciej Dołęga, Wielomiany Jacka i zliczanie map
  • 2019-01-16: Andrzej Szczepański, Ilorazy grup warkoczy Artina i grupy krystalograficzne
  • 2018-12-19: Andreas Zastrow, Zbiory periodów działań na zbiorze Cantora
  • 2018-12-12: Błażej Szepietowski, Kompleks krzywych na potrójnie nakłutej płaszczyźnie rzutowej
  • 2018-12-05: Michał Banacki, Kwantowe symetrie niekomutatywnych torusów
  • 2018-11-28: Marta Leśniak, Normalne generatory skończonego rzędu podgrupy twistów grupy klas odwzorowań powierzchni nieorientowalnej
  • 2018-11-21: Ewa Tyszkowska, Punkty stałe asymetrycznych powierzchni Riemanna
  • 2018-11-14: Maciej Niebrzydowski, Grupy ternarne i ich homologie w teorii węzłów
  • 2018-11-07: Andrzej Szczepański, Płaskie rozmaitości z reprezentacją holonomii typu kwaternionowego
  • 2018-10-24: Piotr Michalak, Dynamical properties of circle homeomorphisms - Pioncaré Classification
  • 2018-10-17: Maciej Mroczkowski, Niezmienniki k-ruchów strzałkowych pochodzące z wielomianu Jones'a i niezmienników skończonego typu.

Odczyty w roku akademickim 2017/2018:

  • 2018-06-06: Józef Przytycki, Dodatniosc, w bazach Czebyszewa, iloczynu algebr motkowych (skein)
  • 2018-05-30: Marek Hałenda, O płaskich rozmaitościach Calabi-Yau nakrywanych przez zespolone rozmaitości Hantzsche-Wendta
  • 2018-05-23: Andrzej Szczepański, Problemy związane z płaskimi rozmaitościami
  • 2018-05-09: Maciej Mroczkowski, Klasyfikacja węzłów z jednym skrzyżowaniem przy rzutowaniu Hopfa za pomocą wielomianu Jonesa
  • 2018-04-25: Andreas Zastrow, Historia dzikiej topologii algebraicznej
  • 2018-04-18: Ewa Tyszkowska, Równania definiujące powierzchnie Riemanna
  • 2018-04-11: Rafał Lutowski, Płaskie rozmaitości z jednorodną reprezentacją holonomii II
  • 2018-04-04: Rafał Lutowski, Płaskie rozmaitości z jednorodną reprezentacją holonomii
  • 2018-03-28: Maciej Niebrzydowski, Wstęp do matroidów, wielomianu chromatycznego i unimodalności
  • 2018-01-10: Marta Leśniak, Generowanie grupy klas odwzorowań powierzchni nieorientowalnej przez transpozycje wstęg
  • 2017-12-20: Andrzej Szczepański, Wstępne omówienie wyników Huha
  • 2017-12-11: Leonid Płachta, O przestrzeniach konfiguracyjnych kwadratów w prostokącie
  • 2017-11-22: Marithania Silvero Casanova, Semi-adequate links and second to extreme Khovanov homology
  • 2017-11-15: Bartosz Kamedulski, Indeksy punktu stałego iteracji homeomorfizmów płaszczyzny
  • 2017-11-08: Maciej Mroczkowski, Węzły z liczbą skrzyzowań Hopfa mniejszą lub rowną 1
  • 2017-10-25: Michał Jabłonowski, Trudne rozwiązania diagramów klasycznych i powierzchniowych
  • 2017-10-18: Rafał Lutowski, Afiniczne reprezentacje grup Fibonacciego
  • 2017-10-04: Andrzej Szczepański, Formy przeciecia 4-wymiarowych rozmaitosci prawie plaskich

Odczyty w roku akademickim 2016/2017:

  • 2017-06-14: Sławomir Kwasik, Rozmaitości z własnością punktu stałego i ich kwadraty
  • 2017-06-07: Thilo Kuessner, Używanie topologii do badania reprezentacji grup w SL(3,R)
  • 2017-05-17: Andreas Zastrow, Porównanie różnych konstrukcji uogólnionych nakryć opartych na uniwersalnej przestrzeni ścieżek
  • 2017-05-10: Maciej Mroczkowski, Rozwłóknienie Hopfa i minimalna ilość skrzyżowań klasycznych splotów przy rzutowaniu Hopfa
  • 2017-04-19: Andrzej Szczepański, uasi regularne rozmaitosci eliptyczne
  • 2017-04-12: Ewa Tyszkowska, Działanie skończonej grupy z daną sygnaturą na powierzchni Kleina, II
  • 2017-04-05: Ewa Tyszkowska, Działanie skończonej grupy z daną sygnaturą na powierzchni Kleina
  • 2017-03-29: Andrzej Weber, Klasy charakterystyczne osobliwych (lub nie) rozmaitości algebraicznych z działaniem torusa
  • 2017-03-22: Maciej Starostka, O indeksie Conleya
  • 2017-03-16: Robert Alicki, Rotujące Czarne Dziury. Geometria i Kwanty
  • 2017-03-08: Błażej Szepietowski, Topologiczna sztywność działań skończonych grup cyklicznych na zwartych powierzchniach
  • 2017-03-01: Rafał Lutowski, Spinc struktury na rozmaitościach Hantzsche-Wendta
  • 2017-02-15: Marithania Silvero, Homologie Khovanova węzłów i splotów
  • 2017-01-04: Andrzej Szczepański, Grupy rozproszone II
  • 2016-12-21: Andrzej Szczepański, Grupy rozproszone
  • 2016-12-14: Maciej Niebrzydowski, O pewnych nowych homologicznych niezmiennikach zawęźlonych powierzchni
  • 2016-11-30: Janusz Przewocki, Z-struktury dla rozszerzeń grup
  • 2016-11-24: Olga Belova, Connections in the fiberings associated with Grassmann manifold and Grassman-like manifold of centered planes
  • 2016-11-16: Rafał Lutowski, Spin struktury na prawie płaskich 4-rozmaitościach
  • 2016-11-09: Michał Jabłonowski, O prezentacjach i reprezentacjach diagramów znakowanych w postaci warkoczowej
  • 2016-11-02: Ewa Tyszkowska, Automorfizmy pseudo-rzeczywistych powierzchni Riemanna
  • 2016-10-26: José Gabriel Carrasquel Vera, Topological complexity and efficiency of motion planning algorithms
  • 2016-10-19: Maciej Mroczkowski, Skein moduły Dubrownika
  • 2016-10-12: Marek Hałenda, Symetrie płaskich rozmaitości zespolonych II

Odczyty w roku akademickim 2015/2016:

  • 2016-06-01: Józef Przytycki, Typ homotopijny kompleksu niezależności grafu okręgu: motywacja homologiami Khovanova splotów
  • 2016-05-18: Andrzej Szczepański, G2-flat manifolds
  • 2016-05-11: Sławomir Kwasik, Decomposing manifolds into Cartesian products
  • 2016-05-04: Anna Parlak, Pierwiastki z Y-homeomorfizmów i transpozycji wstęg Möbiusa
  • 2016-04-20: M. Vlasenko, Arithmetic properties of periods in families of algebraic varieties
  • 2016-04-13: Anna Gąsior, Spin struktury na kahlerowkich rozmaitościach Botta
  • 2016-04-06: Magdalena Zielenkiewicz, Homomorfizm Gysina w kohomologiach ekwiwariantnych
  • 2016-03-23: William Mance, Normal numbers with respect to the Cantor series expansions
  • 2016-03-02: Marek Hałenda, Symetrie płaskich rozmaitości zespolonych
  • 2016-01-25: Janusz Przewocki, Teoria ograniczonych kohomologii i jej wybrane aplikacje
  • 2016-01-13: Dietrich Burde, Simply transitive groups of nil-affine motions
  • 2015-12-09: Maciej Niebrzydowski, Zastosowanie entropii do konstrukcji niezmiennikow grafów o sztywnych wierzchołkach
  • 2015-11-25: Rafał Lutowski, Spin struktury na płaskich rozmaitościach typu diagonalnego
  • 2015-11-18: Maciej Mroczkowski, Skein moduły oparte na wielomianach Kauffmana i Dubrovnika dla przestrzeni soczewkowych Lp,1
  • 2015-11-04: Ewa Tyszkowska, Podgrupy nieeuklidesowych grup krystalograficznych
  • 2015-10-14: Witold Kraśkiewicz, Wprowadzenie do teorii reprezentacji grup symetrycznych
  • 2015-10-07: Gerhard Hiss, Branching graph for finite classical groups

Odczyty w roku akademickim 2014/2015:

  • 2015-06-03: Józef Przytycki, Nieprzemienna płaszczyzna i q-wielomian drzewa z korzeniem
  • 2015-05-06: Paweł Traczyk, Reprezentacja Burau, lemat o ping-pongu i algebry Temperleya-Lieba
  • 2015-03-25: Maciej Borodzik, Knot Heegaard Floer homology and Upsilon function
  • 2015-03-18: Maciej Starostka, Niezmienniki Seiberga-Wittena i stabilna teoria homotopii
  • 2015-03-05: Janusz Przewocki, Teoria homologii Milnora-Thurstona dla pewnych dzikich przestrzeni topologicznych
  • 2015-02-25: Witold Rosicki, O problemie Borsuka dotyczącym homotopijnych dominacji
  • 2015-01-14: Ewa Tyszkowska, Kryterium na istnienie symetrii powierzchni Riemanna
  • 2015-01-07: Agnieszka Bojanowska, Topologia w Seulu
  • 2014-12-03: Agnieszka Klekot, Gradient i dywergencja dla form o wartościach w wiązce
  • 2014-11-26: Mariusz Żynel, Analiza oszczędnych układów pojęć pierwotnych geometrii fragmentów Grassmanianów rzutowo zanurzalnych
  • 2014-11-19: Ewa Tyszkowska, Rodzina konforemnie asymetrycznych powierzchni Riemanna
  • 2014-11-12: Rafał Lutowski, Grupy automorfizmów zewnętrznych grup krystalograficznych
  • 2014-11-05: Andrzej Szczepański, Asferyczne rozmaitości pozbawione symetrii
  • 2014-10-24: Stefan Jackowski, Charakterystyka Eulera małych kategorii
  • 2014-10-22: Ewa Tyszkowska, The degree of p-hyperellipticity of asymmetric Riemann surfaces
  • 2014-10-15: Andreas Zastrow, O nieściągalności wężowych i alternujących stożków
  • 2014-10-08: Maciej Niebrzydowski, Algebry ternarne w teorii węzłów

Odczyty w roku akademickim 2013/2014:

  • 2014-06-18: Mieczysław Dąbkowski, Stany Catalana dla uogólnionego skrzyżowania
  • 2014-06-04: Józef Przytycki, Kategorie symplicjalne i kubiczne w teorii wezlow
  • 2014-05-28: Marcin Marciniak, Właściwości nieprzemiennych torusów
  • 2014-05-14: Anna Gąsior, Spin struktury na rzeczywistych rozmaitościach Botta
  • 2014-04-09: Rafał Lutowski, Nieprzywiedlne reprezentacje euklidesowe grup Fibonacciego
  • 2014-04-02: Maciej Mroczkowski, Skein moduły i nieprzemienny torus, za C. Frohman i G. Gelca
  • 2014-03-19: Andrew Bruce, On the higher order tangent bundles of a supermanifold
  • 2014-02-19: Christophe Eyral, Computing the fundamental groups of plane curve complements
  • 2014-01-15: Rafał Lutowski, Spin struktury na płaskich rozmaitościach
  • 2013-12-18: Michał Stukow, Dwa skręcenia Dehna generujące grupę wolną jako ilustracja znaczenia orientacji
  • 2013-12-04: Michał Jabłonowski, Linking numbers of surface-knots and their bordism group
  • 2013-11-27: Andreas Zastrow, Two problems about generalized covering spaces
  • 2013-11-20: Rafał Lutowski, O normalizatorach grup skończonych w O(n)
  • 2013-11-13: Maciej Mroczkowski, Skein moduł HOMFLYPT przestrzeni soczewkowych L(p,1)
  • 2013-11-06: Witold Rosicki, Kocyklowy niezmiennik położenia rozmaitości w kowymiarze 2
  • 2013-10-30: Anna Gąsior, Operator Diraca na rozmaitości Heisenberga
  • 2013-10-23: Álvaro Sánchez González, Shape theory: An approximation theory for (not so) strange topological spaces
  • 2013-10-16: Michał Eckstein, Geometria nieprzemienna
  • 2013-10-09: Ahmed Z., Study of a new graph category

Odczyty w roku akademickim 2012/2013:

  • 2013-06-05: Rafał Komendarczyk, Homotopijne ogniwa i niezmiennik κ
  • 2013-05-08: Rafał Lutowski, Symetrie płaskich rozmaitości
  • 2013-04-24: Andrzej Szczepański, Spin struktury na infranilrozmaitościach
  • 2013-04-17: Maciej Mroczkowski, Skein modul nawiasu Kauffmana przestrzeni pryzmowej M(1,3)
  • 2013-04-10: Nansen Petrosyan, Algebraic crystallographic groups
  • 2013-02-20: Andrzej Szczepański, Homologiczna sztywność orientowalnych rozmaitości Hantzsche-Wendta
  • 2013-01-09: Michał Jabłonowski, Monoid markowanych diagramów dla zawęźlonych powierzchni II
  • 2012-12-19: Michał Jabłonowski, Monoid markowanych diagramów dla zawęźlonych powierzchni
  • 2012-12-12: Andrzej Szczepański, Kohomologiczna sztywność rozmaitości Hantzsche-Wendta
  • 2012-12-05: Ewa Tyszkowska, Theory of maps on orientable surfaces
  • 2012-11-28: Błażej Szepietowski, O reprezentacjach liniowych grup klas odwzorowań
  • 2012-11-21: Jerzy Popko, Z/2 kohomologie HW-rozmaitości (uwagi i przykłady)
  • 2012-11-14: Rafał Lutowski, Skończone grupy automorfizmów zewnętrznych grup krystalograficznych
  • 2012-11-07: Andrzej Szczepański, Sprawozdanie z kolokwium w Bonn
  • 2012-10-24: Andreas Zastrow, Geometryczny obraz trzeciej grupy homologii zawieszenia torusa II
  • 2012-10-10: Andreas Zastrow, Geometryczny obraz trzeciej grupy homologii zawieszenia torusa

Odczyty w roku akademickim 2011/2012:

  • 2012-05-30: Michał Jabłonowski, Skręcone-okręcone węzły torusowe
  • 2012-05-16: Maciej Niebrzydowski, Zbiory uporządkowane w kombinatoryce i topologii
  • 2012-05-09: Bartosz Putrycz, Płaskie instantony grawitacyjne
  • 2012-03-21: Piotr Karwasz, Od rozmaitości zespolonych do rozmaitości rzeczywistych
  • 2012-03-14: Anna Karolina Szymusiak , Entropia kowariantnego pomiaru kwantowego
  • 2012-02-29: Andrzej Szczepański, Własności rzeczywistych rozmaitości Botta III
  • 2012-01-11: Andrzej Szczepański, Własności rzeczywistych rozmaitości Botta II
  • 2012-01-04: Marek Hałenda, Rzeczywiste powierzchnie bieliptyczne
  • 2011-12-14: Andrzej Szczepański, Własności rzeczywistych rozmaitości Botta
  • 2011-12-07: Marek Hałenda, Geometria kwazikryształów II
  • 2011-11-30: Marek Hałenda, Geometria kwazikryształów I
  • 2011-11-23: Rafał Lutowski, Własność R dla płaskich rozmaitości - proste grupy holonomii II
  • 2011-11-16: Rafał Lutowski, Własność R dla płaskich rozmaitości - proste grupy holonomii I
  • 2011-11-09: Andrzej Szczepański, Wiązki styczne rozmaitości Hantzsche-Wendta II
  • 2011-10-26: Andrzej Szczepański, Wiązki styczne rozmaitości Hantzsche-Wendta I
  • 2011-10-19: Andreas Zastrow, Konieczne i dostateczne kryteria dla istnienia uogólnionych nakryć uniwersalnych
  • 2011-10-12: Olga Ziemiańska, Ciąg spektralny nakrycia kompleksów grup

Odczyty w roku akademickim 2010/2011:

  • 2011-03-23: Andreas Zastrow, Traktrysa, pseudosfera i geometria hiperboliczna (kontynuacja)
  • 2011-03-16: Bartosz Putrycz, O działaniach grup skończonych na rozmaitościach/orbifoldach płaskich
  • 2011-03-09: Andreas Zastrow, Traktrysa, pseudosfera i geometria hiperboliczna
  • 2011-02-23: Tomasz Filar, Klasyfikacja grup z małą liczbą Vasqueza. Uzupełnienie
  • 2011-01-05: Michał Jabłonowski, Symetryczny quandle i niezorientowane powierzchnie
  • 2010-11-03: Tomasz Filar, Klasyfikacja grup z małą liczbą Vasqueza
  • 2010-10-20: Andreas Zastrow, Uogólnione grafy Cayleya dla przestrzeni jednowymiarowych
  • 2010-10-13: Maciej Mroczkowski, Klasyfikacja węzłów w pełnym torusie do 6 skrzyżowań
  • 2010-10-06: Piotr Przytycki, Laminacje kończące i krzywa Noebelinga

Odczyty w roku akademickim 2009/2010:

  • 2010-05-05: Michał Jabłonowski, Niezmiennik splotu powierzchniowego, bez punktów potrójnych przyrzutowaniu.
  • 2010-03-10: Rafał Lutowski, Własność R dla płaskich rozmaitości.
  • 2010-02-17: Tomasz Filar, Własności standardowej G-kraty i homomorfizmu Vasqueza dla pewnych grup G.
  • 2010-01-13: Andrzej Szczepański, Eta niezmienniki płaskich rozmaitości.
  • 2010-01-08: Michał Jabłonowski, 2-supły jako monoidalna 2-kategoria z dualnościami.
  • 2009-12-18: Józef Przytycki, Homologie quandli: graf obliczeń i operacje homologiczne.
  • 2009-12-09: Marek Hałenda, Grupy podstawowe zespolonych rozmaitości Hantzsche-Wendta.
  • 2009-12-02: Marek Hałenda, Grupy podstawowe zespolonych rozmaitości Hantzsche-Wendta.
  • 2009-11-25: Bartosz Putrycz, Grupy i rozmaitości Hantzsche-Wendta. Ciągi spektralne, spin struktury.
  • 2009-11-04: Bartosz Putrycz, Grupy i rozmaitości Hantzsche-Wendta. Wstęp, własności homologiczne.
  • 2009-10-28: Maciej Mroczkowski, Ograniczenia pochodzące ze skein modułów dla liczby południkowej splotów w pełnym torusie.
  • 2009-10-21: Rafał Lutowski, Grupy symetrii płaskich rozmaitości. Centralizatory podgrup skończonych GL(n,Z).
  • 2009-10-14: Rafał Lutowski, Grupy symetrii płaskich rozmaitości. Pierwsza grupa kohomologii grup skończonych.
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 15. Listopad 2023 - 10:47; osoba wprowadzająca: Rafał Lutowski Ostatnia zmiana: czwartek, 22. luty 2024 - 08:36; osoba wprowadzająca: Rafał Lutowski