Tryb stacjonarny

Informatyka, II stopień, studia stacjonarne

inf_mgr_dzOpis kierunku

Studia 2. stopnia na kierunku informatyka o profilu ogólnoakademickim przeznaczone są głównie dla osób pragnących pogłębić wiedzę z zakresu informatyki i matematycznych jej podstaw. Osoby, które pragną studiować na studiach 2. stopnia muszą posiadać minimum wiedzy z zakresu programowania, podstawowych algorytmów i struktur danych, czy umieć posługiwać się relacyjną bazą danych. Na studiach będą rozwijać swoje kompetencje w zakresie zaawansowanych języków programowania, obliczalności i złożoności czy uczenia maszynowego. Studia wieńczy praca magisterska prowadzona pod okiem doświadczonej kadry. Tematy prac magisterskich bardzo często dotyczą zagadnień, które już wcześniej interesowały studenta na przykład badania w dziedzinie Sztucznej Inteligencji (przykładowe, popularne obszary to Natural Language Processing czy rozpoznawanie obrazów). Także pracodawcy branży IT, z którymi uczelnia współpracuje inspirują studentów tematami prac magisterskich.

Co wyróżnia ten kierunek?

W prace nad programem studiów i bieżącą jego ewaluację, w ramach Rady Konsultacyjnej dla kierunku Informatyka, zaangażowani są pracodawcy z firm z branży IT, takich jak Kainos Polska, Jit Team, PGS Software, Aspire Systems Poland, StateStreet Poland, LPP, Atena czy Intel.

Przedmioty fakultatywne są okazją do poznania bardziej wyspecjalizowanych rozwiązań czy technologii. Przykładowo można poznać tematykę związaną z testowaniem systemów wbudowanych (fakultet opracowany wspólnie z firmą Intel, która wyposażyła laboratorium w sprzęt do nauki i eksperymentów), poznać warsztat programisty frontend i framewor React (przedmiot Frontend Development) czy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny DevOps (obszary związane z konteneryzacją i orkierstracją usług, przedmiot Wybrane Technologie DevOps).

Perspektywa zatrudnienia

Absolwent opisywanych studiów uzyskuje poszerzoną wiedzę w zakresie umożliwiającym: algorytmizację problemów informatycznych, projektowanie i implementację złożonych systemów informatycznych oraz biegłe posługiwanie się narzędziami informatycznymi. Przedmioty zawarte w planie studiów dają, obok wiedzy praktycznej, solidną wiedzę teoretyczną umożliwiają podjęcie przez absolwenta nauki na studiach stopnia 3. tj. studiach doktoranckich.

Aktualny program studiów

Aktualną siatkę studiów, wraz z rozpiską przedmiotów i sylabusami znajdziesz TUTAJ.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 1. Marzec 2021 - 09:53; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: piątek, 12. Marzec 2021 - 17:14; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk