Konkurs i konferencja Modelowanie Matematyczne

W dniu 17 maja na Wydziale MFI UG odbyła się konferencja studencka Modelowanie Matematyczne: Wyzwania i Perspektywy. Organizatorami wydarzenia byli: Wydział MFI UG, Wydział FTiMS PG oraz Fundacja Cogitato. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. PG, dr hab. Marcin Marciniak, prof. UG oraz dr Marcin Szatkowski, Fundacja Cogitato.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję wysłuchać bardzo interesujących prelekcji dotyczących różnych zastosowań modelowania matematycznego oraz zapoznać się z pracami konkursowymi studentów, którzy wzięli udział w konkursie Wszystkie modele są błędne, ale niektóre są użyteczne, którego laureatami równorzędnie są:

• Małgorzata Śmiszek, Fizyka Techniczna, Politechnika Gdańska,
  • Anna Saldat, Modelowanie Matematyczne i Analiza Danych, Uniwersytet Gdański,
  • Kacper Gosz, Fizyka Medyczna, Uniwersytet Gdański.

Gratulujemy zwycięzcom!

Data publikacji: wtorek, 4. Czerwiec 2024 - 10:58; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Czerwiec 2024 - 11:19; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska