Kolejna edycja ABO!

Przypominamy, że od 2 kwietnia studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego mogą ponownie zgłaszać swoje pomysły na rozwój uczelni w ramach projektu Akademicki Budżet Obywatelski Uniwersytetu Gdańskiego („ABO UG”)

Zgłaszanie projektów do tegorocznego ABO odbywa się w formie elektronicznej w portalu pracownika lub na stronie internetowej abo.ug.edu.pl.

Zachęcamy do zgłaszania pomysłów! Tym bardziej, że w tegorocznej edycji ABO UG wprowadzono zmiany w zasadach obliczenia wyników głosowania.
Celem wyrównania szans dla wszystkich uczestników konkursu, wprowadzony zostanie system wagowy do przeliczenia oddanych na projekty głosów na liczbę punktów przyznanych poszczególnym projektom. Każdy głos w na projekty studenckie dla naszego Wydziału będzie liczony razy 2,74, a każdy głos na projekt pracowniczy dla naszego Wydziału - razy 6,93! Ten przelicznik będzie stosowany do projektów dotyczących wnętrza Wydziału.

Na realizację ABO UG w edycji 2024 przeznaczono pulę środków w kwocie 200 tys. zł, przypadającą w równej wysokości po 100 tys. zł na projekty zgłaszane przez pracowników oraz 100 tys. zł na te zgłaszane przez studentów i doktorantów.

Na zgłaszanie swoich pomysłów autorzy mają czas do 30 kwietnia brKoszt jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 50 tys. zł. Wnioskodawca ma możliwość zgłoszenia dowolnej liczby projektów.

Głosowanie odbędzie się w terminie od 21 do 28 października, a wyniki poznamy do 7 listopada br.

Regulamin i najważniejsze informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej abo.ug.edu.pl.

Data publikacji: wtorek, 16. Kwiecień 2024 - 13:16; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Kwiecień 2024 - 13:17; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska