Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 stycznia 2024 r. odeszła do wieczności Doktor Katarzyna Pączkowska

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dn. 19 stycznia br. odeszła do wieczności

Dr Katarzyna Pączkowska,

nasza była studentka i długoletnia pracownica, pamiętana przez starszych pracowników pod nazwiskiem Prządka. W 1978 r. rozpoczęła studia na naszym wydziale i ukończyła dwie specjalności: nauczycielską i metod numerycznych.
W latach 1985-97 była lubianym i cenionym dydaktykiem oraz rzetelnym naukowcem. W 1990 r. obroniła doktorat pod kierunkiem prof. Z. Kamonta. Po narodzinach drugiego syna powróciła do pracy w 1997 r., zmieniając macierzystą uczelnię na PG, gdzie pracowała aż do śmierci.

Jeszcze w czasie studiów zaczęła organizować, wyjątkowe w swej naturze, studenckie przedstawienia teatralne, do których często dołączali pracownicy UG. Jej łatwość nawiązywania więzi, mobilizowania do wspólnych działań oraz zdolności reżyserskie zaowocowały oryginalnymi spektaklami dla dzieci z Wybrzeża, a także społeczności akademickiej UG. Przedstawienia te cechowały wyjątkowy dowcip i błyskotliwe nawiązania do sytuacji społecznej czy politycznej. Ona i jej dzieła pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

 

Ostatnie pożegnanie Pani dr Katarzyny Pączkowskiej odbędzie się w dniu 27 stycznia 2024 r. (sobota). Msza Św. za zmarła rozpocznie się o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Gdańsku Wrzeszczu, al. Legionów 13. Następnie o godz. 10:30 pożegnanie w Nowej Kaplicy cmentarza Srebrzysko, przy ul. Srebrniki 2 w Gdańsku. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11:00.

Załącznik
Załącznik Rozmiar
nekrolog KP 451.5 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 23. Styczeń 2024 - 19:09; osoba wprowadzająca: Anna Bobkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 23. Styczeń 2024 - 19:25; osoba wprowadzająca: Anna Bobkiewicz