Green Software - migration to the cloud

Dnia 24 października br. studenci III roku kierunku Informatyka, profil ogólnoakademicki mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat tzw. green software.

Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu Projekt zespołowy prowadzonego przez dr Hannę Furmańczyk, a samą prelekcję wygłosili Krzysztof Szewczyk (Senior DevOps/Platform Engineer; firma Kainos) oraz Patryk Jar (Applied Innovation Team Tech Lead; firma Kainos).

Wykład miał na celu wzmocnienie świadomości studentów kierunku informatyka nt wytwarzania oprogramowania zgodnego z ideami zrównoważonego rozwoju, w szczególności zwrócenie uwagi jak można optymalizować wytwarzanie oprogramowania pod względem emisji CO2 dzięki użyciu rozwiązań chmurowych.

kainos_2

Data publikacji: środa, 25. Październik 2023 - 18:31; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: środa, 25. Październik 2023 - 18:34; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska