Zawody informatyczne Uniwersytetu Gdańskiego

Dnia 17 grudnia br. odbyły się IX Zawody Informatyczne UG, zorganizowane przez Instytut Informatyki, w szczególności przez dra Janusza Dybizbańskiego.

Zawody rozpoczęły się od godzinnej sesji próbnej. W tym czasie drużyny mogły zapoznać się z dostępnym oprogramowaniem i kompilatorami a także uczestniczyć w dodatkowej rywalizacji polegającej na rozwiązaniu zadania próbnego za pomocą jak najkrótszego programu.

Oficjalna część zawodów trwała trzy godziny a uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań. Każde z nich poległo na napisaniu programu rozwiązującego dany problem tak, aby działał nie tylko poprawnie ale i dostatecznie szybko. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowały zasady wzorowane na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ): w pierwszej kolejności liczba prawidłowo rozwiązanych zadań a w drugiej czas użyty na napisanie programów.

Dodatkowa informacje nt konkursu: link; nt wyników: link.

Do konkursu w tym roku przystąpiło 12 drużyn. Zwyciężyła drużyna Koła Naukowego ALT w składzie: Jakub Bożek, Szymon Mirczak oraz Michał Sienkiewicz - studenci kierunku Bioinformatyka. Serdecznie gratulujemy!

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 21. Grudzień 2022 - 20:19; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: czwartek, 22. Grudzień 2022 - 12:27; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk