konkurs

Konkurs dla studentów: "WSZYSTKIE MODELE SĄ BŁĘDNE, ale niektóre są użyteczne"

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 22 Kwiecień, 2024 - 10:05

Fundacja Cogitato wspólnie z Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej i Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na konkurs "Wszystkie modele są błędne, ale niektóre są użyteczne".

Studenci mają za zadanie przygotować krótką pracę inspirowaną cytatem George'a E. P. Box'a: "Wszystkie modele są błędne, ale niektóre są użyteczne".

Do wygrania jest udział w specjalistycznym szkoleniu z certyfikatem - na temat data storytelling.

Konkurs dla studentów na scenariusze filmów promocyjnych!

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 12 luty, 2024 - 08:10

 

Wydziałowy Zespół ds. promocji nauki, promocji kierunków studiów i informacji na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki ogłasza konkurs dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego na scenariusze filmów promujących studiowanie na Wydziale MFI UG. Poszukujemy ciekawych i oryginalnych pomysłów na trzy scenariusze do filmów promujących studiowanie:

1. matematyki

2. informatyki

3. fizyki lub fizyki medycznej

 

na Wydziale MFI UG.

 

Dr Elżbieta Mrożek Akademickim Nauczycielem Roku w pomorskim

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 12 Grudzień, 2023 - 23:13

Z wielką radością informujemy, że dr Elżbieta Mrożek zwyciężyła w pierwszym etapie plebiscytu na Akademickiego Nauczyciela Roku w województwie pomorskim przechodząc do finału, w którym zawalczy o tytuł Akademickiego Nauczyciela Roku Polski. Głosować można do 20 grudnia 2023 na stronie: Dr Elżbieta Mrożek - kandydat w plebiscycie "Nauczyciel Akademicki Roku Polski" | Dziennik Bałtycki (dziennikbaltycki.pl).

Zawody informatyczne Uniwersytetu Gdańskiego

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 22 Grudzień, 2022 - 12:27

Dnia 17 grudnia br. odbyły się IX Zawody Informatyczne UG, zorganizowane przez Instytut Informatyki, w szczególności przez dra Janusza Dybizbańskiego.

Zawody rozpoczęły się od godzinnej sesji próbnej. W tym czasie drużyny mogły zapoznać się z dostępnym oprogramowaniem i kompilatorami a także uczestniczyć w dodatkowej rywalizacji polegającej na rozwiązaniu zadania próbnego za pomocą jak najkrótszego programu.

Finał konkursu Gry terenowe MFI 2022

Ostatnia modyfikacja: piątek, 13 Maj, 2022 - 16:13

Miło nam poinformować, że Komisja konkursowa w składzie:

  • dr Joanna Czarnowska - przewodnicząca
  • dr Maciej Dziemiańczuk
  • dr Marta Frankowska
  • dr Hanna Furmańczyk
  • dr inż. Anna Nenca

po wysłuchaniu prezentacji gier w finale konkursu Gry terenowe MFI 2022, który miał miejsce 12 maja br., podjęłą decyzję o następujacych wynikach konkursu:

Wyniki mini-konkursu dla szkół

Ostatnia modyfikacja: środa, 2 Marzec, 2022 - 13:33

Z okazji Międzynardowego Dnia Składanki i Łamigłówki przygotowaliśmy mini-konkurs dla szkół. Zadanie polegało na rozwiązaniu wybranych łamigłówek logicznych. 

Z każdej kategorii (szkoły  podstawowe/ponadpodstawowe) zostały wytypowane klasy, które w nagrodę wezmą udział, w dedykowanych specjalnie im, zajęciach popularyzatorskich na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Szczegóły: link.

Lista nagrodzonych klas/szkół:

Sukces studentów III roku Modelowanie matematyczne i analiza danych w inicjatywie MAKEATHON 2021 SEA EU

Ostatnia modyfikacja: środa, 1 Grudzień, 2021 - 20:54

Miło nam poinformować, że zespół studentów III roku Modelowania matematycznego i analizy danych w składzie Kacper Budniak, Kamil Schlagowski, Kamil Plewka oraz Kuba Możejko zwyciężył w konkursie Makeathon2021 - inicjatywie w ramach Sea EU, na etapie uczelnianym. Zwycięski zespół zaprezentował aplikację i narzędzie Studdy Buddy! mające postać platformy wsparcia i współpracy studentów w zakresie opanowywania materiału.