Nauka? Taką - to ja lubię!

Nauka? Taką - to ja lubię! (3.edycja)

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG organizuje cykl imprez popularno-naukowych on-line dla młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych pt.

questionNauka? Taką - to ja lubię! (3. edycja)tick

Trzecia edycja tego wydarzenia rozpocznie się już w grudniu br. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, imprezy odbędą się na razie on-line

Zaczynamy dwoma wykładami dla szkół ponadpodstawowych:

  1. Symulacje Rigid Body dr Piotr Arłukowicz 10.12.2021 godz. 10:00 - 12:00
    Symulacje Rigid-Body i RagDoll w prostym ujęciu dla początkujących: sprawdź, jak zawala się budynek, zobacz co się dzieje przy zderzeniu z samochodem, zagraj w wirtualne domino!
     
  2. Czy chaos jest matematyczny? dr Nikodem Mrożek 13.12.2021 godz. 12:00 - 13:00
    Fraktale, dziwne atraktory, efekt motyla - to wszystko pojęcia nierozerwalnie związane z matematyką chaosu. Dziedziną nową i wciąż inspirującą, która dzięki wejściu w erę komputerów pokazała swe niezwykłe piękno i bogactwo.

Szkoły zainteresowane wzięciem udziału w zajęciach proszone są o kontakt mailowy: promocja_mfi@ug.edu.pl.
W mailu prosimy podać dane szkoły, które zajęcia oraz liczbę chętnych osób.

Lista imprez zostanie uzupełniona o kolejne wydarzenia, w tym również dla szkół podstawowych. Będą się one odbywać w styczniu i w lutym 2022 r. Przewidujemy, oprócz formy on-line, również spotkania stacjonarne. Szczegóły wkrótce!

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, Listopad 30, 2021 - 20:43; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: wtorek, Listopad 30, 2021 - 21:23; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk