Memoriał Urszuli Marciniak

Memoriał Urszuli Marciniak w województwie pomorskim

Urszula Marciniak - założycielka Wydawnictwa Logi

O zawodach

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki po raz drugi zaprasza wszystkich miłośników łamigłówek do udziału w Memoriale Urszuli Marciniak. Memoriał Urszuli Marciniak w województwie pomorskim to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydawnictwo Logi. Uczestnikiem zawodów może być każdy, niezależnie od wieku i nieodpłatnie. Zawody mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia.

 

Do zawodów można się przygotować, rozwiązując zadania z zeszytów i stron internetowych wydawnictwa Logi oraz zadania treningowe Puzzle Games.

 

Terminarz

  • zgłoszenia od 1 XII do 31 XII 2023 (za pomocą formularza dla szkół albo dla zawodników indywidualnych)
  • wysyłanie zadań eliminacyjnych do szkół 9 I 2024
  • eliminacje szkolne 11 I 2024
  • przesyłanie wyników do 20 I 2024
  • ogłoszenie listy finalistów 1 II 2024
  • finał 23 III 2024

 

Regulamin

Przed zgłoszeniem do zawodów prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

Kategorie wiekowe

  • MŁODZICY (kl. 3-5 SP)
  • JUNIORZY (kl. 6-8 SP)
  • LICEALIŚCI (uczniowie szkół średnich)
  • DOROŚLI

 

Zgłoszenia

Uczniowie biorą udział w zawodach tylko za pośrednictwem szkół, w których odbywa się etap eliminacyjny. Mogą wziąć w nim udział także nauczyciele i rodzice. Szkołę zgłasza do zawodów szkolny koordynator za pomocą formularza rejestracyjnego:

Zgłoszenie do Memoriału Urszuli Marciniak - szkoła

Pozostałe osoby dorosłe mogą wziąć udział w eliminacjach on-line, wysyłając indywidualne zgłoszenie przez formularz:

Zgłoszenie do Memoriału Urszuli Marciniak - zawodnik indywidualny.

 

Kontakt

Marta Frankowska

e-mail: promocja_mfi@ug.edu.pl

 

Fundacja Matematyków Wrocławskich o Uli Marciniak

Ula urodziła się w Warszawie 24 III 1977 roku. Ukończyła studia matematyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Była też zamiłowaną poetką, designerką, fotografką i podróżniczką. Od dzieciństwa uwielbiała wymyślać dla innych zagadki, łamigłówki, puzzle, rebusy i gry planszowe. Swoją pasją chciała się dzielić ze wszystkimi. Dwa lata po studiach założyła wydawnictwo Logi i rozpoczęła cykliczne wydawanie początkowo zeszytów z obrazkami logicznymi, a wkrótce szerokiej gamy łamigłówek logicznych w formie papierowej i elektronicznej. Firma okazała się sporym sukcesem. Ula prowadziła ją z wielką pasją. Swoimi zeszytami sponsorowała niezliczoną ilość szkolnych konkursów, a egzemplarze archiwalne wysyłała do... zakładów karnych. Egzemplarze "Obrazków logicznych" i "Logi-mixów", które wyszły spod Jej ręki, od samego początku otrzymywali także laureaci wszystkich konkursów organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich.

O swojej działalności pisała tak: Urodziłam się w czasach, kiedy nie było internetu, a łamigłówek w kioskach było naprawdę niewiele. Trzeba więc było wymyślać samemu! Studiowałam matematykę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie można było na co dzień mieć do czynienia z logiką, zadaniami, główkowaniem, więc - choć nie byłam najlepszą studentką - to okres studiów wspominam bardzo miło. W 2003 roku pracowałam w ówczesnym Generali, a w wolnym czasie rozwiązywałam obrazki logiczne. Miałam zawsze dużo zagranicznych gazetek z łamigłówkami, które z wszelakich podróży przywoził mi mój tata. Zaczęłam patrzeć jakie mają tytuły, okładki, środki, papier, ceny... Zaczęłam kalkulować i projektować. Tak więc gdy w Generali objęły mnie zwolnienia grupowe, to ucieszyło mnie to niezmiernie i tak oto znalazłam się w Urzędzie Gminy Bielany w Warszawie i zarejestrowałam LOGI. Do dziś LOGI jest moją miłością i moją pasją. Stale staram się tę firmę rozwijać i udoskonalać. Staram się utrzymywać miesięczniki na wysokim poziomie, zarówno merytorycznym, jak i jakościowym (gruby, dobrej jakości papier, lakierowana okładka i sprawdzona drukarnia). Oczywiście zawsze z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze i opinie i cieszy mnie każde miło słowo, które od Was otrzymuję. Dziękuję, że jesteście ze mną na dobre i na złe :)

Wspólnie z Ulą planowaliśmy organizację w 2016 roku I Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach. Niestety w czerwcu 2016 roku pokonała ją bezlitosna choroba. Ula odeszła w wieku zaledwie 39 lat - do końca kreatywna, szlachetna i piękna. Jej dzieło jest nadal kontynuowane przez rodzinę i przyjaciół z pożytkiem dla nas wszystkich.
Zobacz też prezentację na dole strony oraz wysłuchaj audycji Magdaleny Merty w PR poświęconej Uli Marciniak i Memoriałowi.

Załącznik Rozmiar
ula-marciniak-0.pps 5.81 MB
regulamin-memorialu-pomorskie.pdf 134.96 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 12. Grudzień 2022 - 14:10; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Listopad 2023 - 12:30; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska