Wielki sukces zespołu z Instytutu Informatyki! Grant w wysokości ponad 55 tys. EURO

Miło nam poinformować, że Instytut Informatyki uzyskał grant w konkursie Horyzont Maria Skłodowska Curie Action Staff Exchange: projekt (C)ombinatorial (O)ptimisation for (V)ersatile Applications to (E)merging u(R)ban problems (COVER)

Celem działania MSCA-SE jest promocja międzynarodowych, międzysektorowych i interdyscyplinarnych badań poprzez transfer wiedzy, umożliwiony przez mobilność kadry. W tym kontekście konsorcjum COVER składa się z 15 instytucji i

48 badaczy z 6 krajów. W skład konsorcjum wchodzą następujące uczelnie, firmy prywatne i samorząd lokalny: Turcja: Uniwersytet Techniczny Gebze (lider projektu), Uniwersytet Boğaziçi, Optiyol Karar Destek Teknolojileri A.Ş.; Polska: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, CityBike Poland, JIT Team Sp. z o.o, Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot; Szwajcaria: Uniwersytet we Fryburgu; Hiszpania: Uniwersytet w A Coruna, Uniwersytet w Kadyksie; Słowenia: Uniwersytet w Mariborze, Uniwersytet Primorska; Republika Południowej Afryki: Uniwersytet w Stellenbosch i Uniwersytet w Pretorii.

Uzyskane dofinansowanie to 395 600.00 EUR, z czego 55 200 EUR przypada na Uniwersytet Gdański. Projektem po stronie UG kieruje dr Hanna Furmańczyk z Zakładu Optymalizacji Kombinatorycznej, Instytutu Informatyki, Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Grupa realizująca ten projekt to rownież dr hab. Pawel Żylinski, prof. UG oraz dr inż. Magda Dettlaff, z tej samej jednostki.

Zachęcamy do przeczytania artykułu Ponad 55 tys. euro dofinansowania dla projektu COVER | Aktualności - Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl)

Zespół z Zakładu Optymalizacji Kombinatorycznej

Data publikacji: piątek, 7. Czerwiec 2024 - 09:45; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: piątek, 7. Czerwiec 2024 - 09:53; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska