Nauka

Nabór wniosków w działaniu FIRST TEAM w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Ostatnia modyfikacja: środa, 20 Wrzesień, 2023 - 12:00

FIRST TEAM umożliwia zdobycie finansowania w wysokości do 4 mln zł na założenie zespołu badawczego i prowadzenie w Polsce innowacyjnych badań z potencjałem aplikacyjnym (finansowanie nie obejmuje badań podstawowych).

 

Projekty FIRST TEAM dedykowane są naukowczyniom i naukowcom na wczesnym etapie kariery naukowej, do 12 lat od uzyskania stopnia naukowego doktora.

Nabór wniosków będzie prowadzony w terminie 18.09.2023 – 18.10.2023 do godziny 16.00 

Seminarium biofizyczne

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Maj, 2023 - 08:33

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium biofizyczne organizowane przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Biofizycznego, pod patronatem Dziekanów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki.

 

Wyróżniona praca naukowa

Ostatnia modyfikacja: środa, 12 Kwiecień, 2023 - 14:02

Miło nam poinformować, że praca naukowa pt. „Lanthanide ions (Eu3+, Er3+, Pr3+) as luminescence and charge carrier centers in Sr2TiO4” opublikowana przez zespół badawczy z Instytutu Fizyki Doświadczalnej w składzie:  K. Szczodrowski, M. Behrendt, J. Barzowska, N. Górecka, N. Majewska, T.

Wydział MFI UG pozyskał środki na popularyzację nauk ścisłych w programie Społeczna Odpowiedzialność Nauki, moduł: Popularyzacja nauki i promocja sportu

Ostatnia modyfikacja: piątek, 30 Wrzesień, 2022 - 13:09

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, moduł: Popularyzacja nauki i promocja sportu. Wśród laureatów jest projekt naszego Wydziału przygotowany przez dr Hannę Furmańczyk wraz z Zespołem ds promocji nauki, promocji kierunków studiów i informacji na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, pt.: „Nauka? Taką - to ja lubię! - popularyzacja matematyki, fizyki i informatyki”, na kwotę 133 710,00 zł. Serdecznie gratulujemy!

Dr inż. Anna Nenca laureatką konkursu MINIATURA 6

Ostatnia modyfikacja: piątek, 26 Sierpień, 2022 - 11:09

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listę rankingową nr 4 laureatów konkursu MINIATURA 6 na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych. Wśród laureatów jest dr inż. Anna Nenca, projekt pt.: „Problem parzystości dla jednowymiarowych automatów komórkowych”, na kwotę 9 020,00 zł.

Serdecznie gratulujemy!