Dzień Otwarty (nie tylko) dla dziewczyn 19 kwietnia 2024!

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego po raz kolejny bierze udział w akcji Fundacji Perspektywy Dziewczyny do Ścisłych. Akcja ta, obok siostrzanej akcji Dziewczyny na Politechniki, ma na celu zachęcenie i przekonanie licealistek oraz uczennic techników do podjęcia studiów na kierunkach inżynierskich oraz ścisłych.

Zapraszamy wszystkich uczniów - dziewczyny i chłopców, a także każdego kto sympatyzuje z naukami ścisłymi do odwiedzenia naszego Wydziału - 19 kwietnia w godzinach 10.00 - 14.00. Przygotowaliśmy szereg wydarzeń i atrakcji, dzięki którym wszyscy zainteresowani będą mogli poznać ofertę Wydziału, wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich wykładach i warsztatach, czy po prostu porozmawiać ze studentami naszego Wydziału o studiowaniu na Uniwersytecie Gdańskim. Oni też kiedyś mieli podobne wątpliwości przy wyborze kierunku studiów – teraz chętnie pomogą młodszym koleżankom i kolegom.

Harmonogram:

Imprezy otwarte (niewymagające rejestracji):

 • 10.00 - 14.00, hol na parterze:
  • stoiska kierunkowe - porozmawiaj ze studentami interesującego Cię kierunku i zdobądź informacje z pierwszej ręki,
  • Koło Naukowe Fizyków - Odkryj fascynujący świat elektrostatyki i elektromagnetyzmu podczas prezentacji doświadczeń organizowanych przez Koło Naukowe Fizyków! Przygotujcie się na emocjonujące eksperymenty, które oczarują wasze zmysły i umysły! Dołączcie do nas i poczujcie fascynację światem fizyki w akcji!
  • Koło Naukowe DeepDive - W mgnieniu oka rozróżnij dym od chmur dzięki naszemu inteligentnemu narzędziu do wykrywania pożarów. Napędzane przez obszerną bazę ponad 14 000 obrazów i zaawansowane modele uczenia maszynowego, nasze narzędzie umożliwia wczesne rozpoznawanie ognia. Szybko, sprytnie i czujnie – chronimy nasze środowisko przed pierwszymi oznakami zagrożenia.
  • Stoisko Koła Naukowego NaN++  - Moc Technologii, to stoisko na którym można będzie wykonać sobie zdjęcie z fandomu Gwiezdnych Wojen, w stylu Jedi (dyskryminujemy Sithów, opowiadając się po stronie wiedzy i rozsądku). Wykorzystamy green screen, repliki mieczy świetlnych jako rekwizyty filmowe a studenci z Koła Naukowego informatyków użyją magii oprogramowania Open Source (Blendera) do zamiany zwykłego zdjęcia w obraz rodem z innej galaktyki. Przyjdź i przekonaj się samodzielnie, jak wiele mocy masz w sobie!
  • Koło Naukowe Work In ProgressWIP Quest – interaktywne zadania programistyczne z przewodnictwem członków koła.
  • Quiz It’s a match! Czyli wyklikaj swój idealny kierunek studiów! 
  • stoisko Biura Karier - dowiedz się jakie perspektywy zawodowe mają studenci i absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego,
 • 10.00-12.00, sala A218, Escape Room ChernobylA travel back in time to April 1986 – it’s your turn to avert the course of the events and prevent the disaster at the nuclear plant in Chernobyl. Solve all the riddles, challenges and puzzles before it’s too late.  (Escape room created by Robert Butnarasu.)
 • 10.00-12.00, sala A201, Salon Gier, dr Elżbieta Mrożek
 • 10.00-10.45, aula D003, Wykład: „Czy Einstein popełniał błędy i dlaczego było ich tak wiele?” dr  Denis Dobkowski
 • 11.00-12.00, aula D003,  Panel dyskusyjny "Kobiety w IT",
 • 12.15-13.00, aula D003, Wykład „Sekretna matematyka dyskretna" studenci informatyki pod opieką dr inż. Magdy Detlaff 

 

Imprezy zamknięte (wymagające rejestracji)

Rejestracja będzie trwała od 8.04. godz. 8.00 do 15.04. do godz. 20.00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Link do rejestracji: rejestracja.

 • Escape - roomy:
  • 9.45-10.45, 11.30-12.30 sala A113, Odkrywcy Przestrzeni Czasu, dr inż. Krzysztof Dorywalski, Waldemar Kujawski.  Przygotujcie się na niezapomnianą przygodę w escape roomie, który przeniesie Was w fascynujący świat fizyki. Rozwiązujcie zagadki dotyczące osiągnięć fizyki w różnych okresach historycznych i odkrywajcie kluczowe prawa fizyczne. Każde stanowisko w pokoju to podróż przez czas, w której tajemnicze rekwizyty i instrumenty zapewniają fascynujące wyzwania. Będziecie mogli eksperymentować i zgłębiać tajemnice nauki, co sprawi, że fizyka stanie się dla Was ekscytującą przygodą.
  • 11.00-12.00, 12.45-13.45 sala A107, Mechaniczne Cuda Dziecięcego Światadr inż. Krzysztof Dorywalski, Waldemar Kujawski. Odkryjcie "Mechaniczne Cuda Dziecięcego Świata" - escape room, który przeniesie Was w fascynujący świat mechaniki! Czekają na Was pokój pełen wyzwań i zagadek, które sprawdzą Wasze zdolności i pomysłowość. Przeżyjcie niezapomnianą przygodę w klimacie pokoju Młodego Naukowca, gdzie czeka na Ciebie wiele tajemnic do odkrycia. Czy dacie radę rozwiązać wszystkie zagadki i wyjść zwycięsko? Przyjdźcie i sprawdźcie!
 • 9.45-10.45, 11.00-12.00, sala B130, Warsztaty "Sprzedawcy sprzętu medycznego go nienawidzą, zbuduj swój własny sprzęt do EKG za 2,5% ceny." - warsztaty przygotowane przez Koło Naukowe Alt - studentów bioinformatyki.
 • 11.00-14.00, sala A001, Powtórka przed maturą z informatyki, mgr Łukasz Mielewczyk
 • 11.45-15.00, aula 1.14,  Próbna matura z matematyki na poziomie podstawowym  - prosimy o zabranie swoich przyborów do pisania oraz kart wzorów maturalnych.
 • 11.45-15.00, aula 1.15,  Próbna matura z matematyki na poziomie rozszerzonym  - prosimy o zabranie swoich przyborów do pisania oraz kart wzorów maturalnych.

Lokalizacja:

Matury próbne z matematyki będą odbywać się w budynku Instytutu Informatyki  Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG; ul. Wita Stwosza 57.

Pozostałe imprezy będą się odbywać w starej wyremontowanej części budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG; ul. Wita Stwosza 57.

 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 28. luty 2024 - 09:10; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Kwiecień 2024 - 13:08; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska