Terapia fotodynamiczna - aktualne kierunki badań, wyzwania i perspektywy

Szanowni Państwo,

w dniu 4 grudnia 2023 roku odbędzie się wykład dr. hab. Janusza Dąbrowskiego, prof. UJ z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pt. "Terapia fotodynamiczna - aktualne kierunki badań, wyzwania i perspektywy".

Terapia fotodynamiczna jest nowoczesną metodą znajdującą cały szereg zastosowań w różnego rodzaju dziedzinach medycyny, w tym estetycznej (np. odmładzanie skóry poprzez likwidowanie zmarszczek i poprawę jej sprężystości). Terapia fotodynamiczna opiera się (w skrócie) na reakcji fototoksycznej jaka zachodzi podczas działania światła i substancji światłoczułej, aplikowanej na niepożądaną zmianę. Prelegent należy do grona wyróżniających się badaczy młodego pokolenia, potrafiących przedstawić nietrywialne problemy, z którymi mierzy się obecna nauka, w przystępny i interesujący sposób.

Wykład odbędzie się w sali F206 o godzinie 12.00 w Budynkach Wydziału Chemii UG przy ul. Wita Stwosza 63.

Załącznik Rozmiar
Janusz Dąbrowski 19.98 KB

Data publikacji: poniedziałek, 27. Listopad 2023 - 11:25; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Listopad 2023 - 11:27; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska