Meet Up Perspektywy Women in Tech Community Gdańsk: Sztuczna inteligencja: wyzwania i możliwości dla młodych specjalistek

W czwartek, 20 kwietnia, o godzinie 17.00 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyk w Uniwersytecie Gdańskim (w nowym skrzydle Informatyki w auli 1.14) odbędzie się czwarte stacjonarne spotkanie dziewczyn i kobiet w technologiach: Perspektywy Women in Tech Community.
Porozmawiamy o najlepszych sposobach na zdobycie doświadczenia w AI, o wyzwaniach dla młodych specjalistek, różnych obszarach pracy, kluczowych umiejętnościach i narzędziach dla początkujących w AI oraz o perspektywach rozwoju kariery w tej dziedzinie w ciągu najbliższych 5-10 lat, a przede wszystkim spotkamy się z inspirującymi liderkami Tech & IT - naszymi gościniami będą:

Alicja Kwaśniewska - Senior Principal ML Architect w SiMa.ai, współzałożycielka dl-lab.eu,
Maria Ganzha - wybitna specjalistka, naukowczyni ze sztucznej inteligencji, wykładowczyni na Politechnice Warszawskiej,
Dota Szymborska -  wykładowczyni akademicka, ekspertka etyki nowych technologii,
Barbara Klaudel - studentka, wykładowczyni, założycielka theLion.ai,
Olha Babicheva - studentka, założycielka koła naukowego DeepDive, Deep Learning Software Engineer Intern w Intel Corporation,

a moderatorką dyskusji będzie Amelia Dolińska-  studentka, wiceprezeska koła naukowego DeepDive, liderka projektu Seafer, który zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa morskiego i został wybrany do programu akceleracyjnego TechSeed 2023, organizowanego przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości.

Podyskutujemy na nurtujące nas tematy, a na zakończenie czeka nas sesja networkingu, podczas której będziecie miały szansę nawiązać nowe inspirujące znajomości.
Dołączcie do community kobiet w technologiach, gdzie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, wspieramy się nawzajem i motywujemy się do działania, a przede wszystkim cieszymy się swoim towarzystwem!

 

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego już dziś zapraszamy do rejestracji na stronie 

Meet Up Perspektywy Women in Tech Community Gdańsk: Sztuczna inteligencja: wyzwania i możliwości dla młodych specjalistek - Evenea.pl

Bio prelegentek:

 

Alicja Kwaśniewska

Alicja Kwaśniewska
Alicja jest Senior Principal ML Architect w SiMa.ai z 10-letnim doświadczeniem w branży, specjalizującą się w zastosowaniach sztucznej inteligencji. W zeszłym roku otrzymała AI Excellence Award od fundacji Perspektywy, wśród innych 10 najlepszych kobiet zajmujących się AI w Polsce. Jako autorka ponad 30 wpływowych czasopism i publikacji na międzynarodowych konferencjach z dziedziny AI, Alicja skupia się na poszerzaniu wiedzy w dziedzinie przetwarzania obrazów i sygnałów przy użyciu głębokich modeli konwolucyjnych. Jest także współprzewodniczącą grupy AI w Aviations Use Case w SAE (Society of Automotive Engineers), pomagającej w poszerzaniu wiedzy i rozwiązań mobilności na rzecz inżynierii samochodowej. W swojej pracy doktorskiej zaproponowała nowatorskie modele AI mające na celu poprawę dokładności rozwiązań zdalnej opieki zdrowotnej. Alicja jest także współzałożycielką i organizatorką Międzynarodowej Letniej Szkoły Deep Learning (dl-lab.eu), edukującej przyszłe pokolenia na temat podstawowych metod deep learning.

Maria Ganzha 

Maria Ganzha
obecnie zajmuje stanowisko Profesora Nadzwyczajnego na Politechnice Warszawskiej. Wybitna specjalistka i naukowczyni z dziedziny sztucznej inteligencji. W przeszłości była również związana z Uniwersytetem Gdańskim. Pani Profesor jest prezesem mazowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego, co świadczy o jej zaangażowaniu w rozwój branży informatycznej w Polsce. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu sztucznej inteligencji oraz uczestniczyła w wielu prestiżowych konferencjach naukowych na całym świecie.

 

Dota Szymborska

Dota Szymborska
ekspertka etyki nowych technologii. Swój TED Talk poświęciła roli algorytmów w pojazdach autonomicznych. Doktorat napisała na UMCS analizując etyczne aspekty w procesach decyzyjnych AI, magisterium z filozofii dotyczyło atomizmu logicznego, a to ze stosowanych nauk społecznych - pojęcia wroga. Wykładowczyni akademicka, entuzjastka etyki AI, wybrana jako TOP 100 Women in AI w Polsce przez PERSPEKTYWY. Ma również doświadczenie w branży PR i komunikacji, gdzie tworzyła strategie oraz teksty związane z nowymi technologiami. Jako autorka publikacji naukowych i prelegentka na konferencjach, jest aktywną uczestniczką życia naukowego zarówno w Polsce, jak i za granicą. W czasie wolnym entuzjastka dzikiego i lodowego pływania, triathlonistka i maratonka.

 

Barbara Klaudel

Barbara Klaudel
studentka, wykładowczyni, założycielka theLion.ai

Studentka oraz wykładowczyni na Politechnice Gdańskiej. Założycielka interdyscyplinarnych grup badawczych theLion.ai oraz Radiato.ai, wyróżniona na liście Forbesa 25 under 25. Opracowuje rozwiązania sztucznej inteligencji w medycynie, które wspierają pomorskie szpitale.

 

Olha Babicheva

Olha Babicheva
studentka, założycielka koła naukowego DeepDive, gdzie szerzy wiedzę na temat Machine Learning i Deep Learning z innymi studentami, ambasadorka programu Dziewczyny do Ścisłych na Uniwersytecie Gdańskim, stypendystka programu Perspektyw i Intela "Nowe Technologie dla Dziewczyn", Deep Learning Software Engineer Intern w Intel Corporation.

Prelegentki

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 18. Kwiecień 2023 - 18:01; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: wtorek, 18. Kwiecień 2023 - 18:15; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska