Konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Fizyki Doświadczalnej

OGŁASZA KONKURS

na stanowisko adiunkta

w  Instytucie Fizyki Doświadczalnej

do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w Ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym”

z dnia 27 lipca 2005r., Dz. U. 164 poz. 1365

Kandydaci winni złożyć:

1. Podanie
  2. Życiorys
  3. Odpis dyplomu nadania stopnia naukowego doktora nauk  fizycznych lub chemicznych.
  4. Informację o osiągnięciach naukowych.

Dodatkowo kandydat winien:

1. Posiadać umiejętność syntetyzowania luminoforów różnymi technikami ze szczególnym naciskiem na syntezę w fazie stałej.
  2. Posiadać znajomość fizycznych i chemicznych  właściwości materiałów luminescencyjnych domieszkowanych jonami lantanowców.
  3. Posiadać doświadczenie w  zakresie analizy strukturalnej oraz obsłudze termograwimetru, dyfraktometru rentgenowskiego i spektrometru Ramana.
  4.  Posiadać doświadczenie w zakresie pomiarów spektroskopii optycznej.
  5. Przygotowanie do prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim.

Zgłoszenia na konkurs należy składać w Sekretariacie Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 57, 80-952 Gdańsk, w terminie do dnia 17 września 2014r. do godziny 12.00. Zatrudnienie nastąpi z dniem 1 października 2014r.

Gdańsk, 18 sierpień 2014r.

Data publikacji: poniedziałek, 18. Sierpień 2014 - 15:01; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech Ostatnia zmiana: wtorek, 19. Sierpień 2014 - 08:53; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech