Tryb niestacjonarny

Informatyka, studia zaoczne

Opis kierunkuinf_zaoczne

Studia na kierunku informatyka o profilu ogólnoakademickim są studiami, które mają za zadanie przede wszystkim przekazać uniwersalną wiedzę teoretyczną z zakresu informatyki i jej matematycznych podstaw i połączyć ją z praktycznymi zastosowaniami. Tego typu uniwersalna wiedza znacznie ułatwia naszym absolwentom naukę języków programowania czy poznawanie nowych technologii w warunkach bardzo dynamicznie rozwijającego się rynku IT. Uczy także krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. Studenci uczą się wybranych paradygmatów i języków programowania takich jak Python czy Java rozwijają techniki programowania obiektowego i funkcyjnego. Poznają w jaki sposób analizować i projektować wydajne algorytmy czy struktury danych. Przedmioty specjalnościowe i fakultatywne dedykowane są rozwiązaniom i frameworkom bardziej wyspecjalizowanym np. z ekosystemu .NET.

Oferowane specjalności

Aplikacje internetowe i bazy danych

Co wyróżnia ten kierunek?

W prace nad programem studiów i bieżącą jego ewaluację, w ramach Rady Konsultacyjnej dla kierunku Informatyka, zaangażowani są pracodawcy z firm z branży IT, takich jak Kainos Polska, Jit Team, PGS Software, Aspire Systems Poland, StateStreet Poland, LPP, Atena czy Intel.

Pracodawcy branży IT mają możliwość aktywnego uczestnictwa w procesie kształcenia poprzez prowadzenie wybranych wkładów czy warsztatów w ramach zajęć obowiązkowych lub fakultatywnych.

Perspektywa zatrudnienia

Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie najczęściej jako programiści w firmach wytwarzających oprogramowanie. Absolwent kierunku Informatyka to specjalista przygotowany do sprostania wymaganiom stawianym przez dynamicznie rozwijający się rynek pracy, otwarty na zmieniające się realia dzisiejszego świata.

Aktualny program studiów

Aktualną siatkę studiów, wraz z rozpiską przedmiotów i sylabusami znajdziesz TUTAJ.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: niedziela, 28. luty 2021 - 21:50; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: niedziela, 28. luty 2021 - 22:06; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk