Wspomnienie - Kazimierz Juszyński

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 29 lipca 2022 zmarł Kazimierz Juszyński,  emerytowany pracownik Instytutu Fizyki Doświadczalnej, zatrudniony w latach 1970 – 2011 jako mechanik precyzyjny.

Pan Kazimierz Juszyński wśród współpracowników w Wyższej Szkole Nauczycielskiej a potem na Uniwersytecie Gdańskim w Instytucie Fizyki Doświadczalnej znany był jako uczynny i życzliwy pracownik. Jako utalentowany mechanik precyzyjny swoimi pomysłami przyczynił się do ulepszenia wielu stanowisk pomiarowo-badawczych, co przyczyniło się do uzyskania wielu oryginalnych wyników naukowych. Był bardzo pracowity i potrafił spędzić wiele dodatkowych godzin aby inni mogli zrealizować na czas podjęte zobowiązania. Pan Kazimierz był również wspaniałym kompanem w zabawach i w towarzyskich spotkaniach.

W pamięci współpracowników pozostaje jako dobry i uczynny człowiek.

Data publikacji: czwartek, 4. Sierpień 2022 - 14:43; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: wtorek, 13. Wrzesień 2022 - 12:41; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski