"Quantum Technology!"- wykład otwarty prof. Haralda Weinfurtera na UG

Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Dyrektorem Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych zapraszają na wykład otwarty prof. Haralda Weinfurtera pt. "Quantum Technology!".

Wykład odbędzie się w języku angielskim 5 października 2023 r.  o godz. 10:00 w sali 1.14 budynku Instytutu Informatyki UG.

Prof. Harald Weinfurter jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Ludwiga-Maximiliana w Monachium (https://xqp.physik.uni-muenchen.de), wybitnym ekspertem w dziedzinie eksperymentów dotyczących podstaw mechaniki kwantowej, w tym interferometrii kwantowej ze skorelowanymi fotonami, splątania kwantowego, komunikacji kwantowej i przetwarzania informacji, kryptografii kwantowej i metrologii. W roku akademickim 2023/24 zostanie powołany na Katedrę Wacława Szybalskiego.

Data publikacji: piątek, 29. Wrzesień 2023 - 14:09; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: piątek, 29. Wrzesień 2023 - 14:09; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka