Relacja ze Święta Wydziału 30 maja 2023 r.

30 maja 2023 r. po raz drugi obchodziliśmy Święto Wydziału MFI. Pierwsza edycja z maja 2022 r. zapoczątkowała nową tradycję wspólnej zabawy i integracji naszej wydziałowej społeczności. Do uczestnictwa w wydarzeniu Pan Dziekan prof. dr hab. Piotr Bojarski oraz Organizatorzy zaprosili studentów, wykładowców oraz wszystkich pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Uroczystość rozpoczęto krótką częścią oficjalną, podczas której  prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Piotr Bojarski, Dziekan Wydziału MFI oraz dr hab. Joanna Jędrzejowicz, prof. UG dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy nad aulą 1.15 w Instytucie Informatyki upamiętniającej profesora Andrzeja Włodzimierza Mostowskiego - człowieka niezwykle zasłużonego dla rozwoju gdańskiej informatyki. Wielką niespodzianką okazał się portret profesora Mostowskiego, namalowany specjalnie na tę okazję przez znanego trójmiejskiego artystę, Pana Artura Bełczykowskiego. 

Portret profesora Mostowskiego nie był jedyną pracą Pana Bełczykowskiego, którą mieliśmy okazję zobaczyć podczas wydarzenia. Przez cały dzień w budynku Instytutu Informatyki mogliśmy cieszyć się wystawą kilkunastu znakomitych prac artysty, a wśród nich m.in. dwie przedstawiające wykładowców z Wydziału MFI. 

Równolegle trwała wystawa akwareli Pani Ludmiły Majchrzak, wieloletniej pracownicy Dziekanatu MFI. Największym uznaniem cieszyły się prace przedstawiające ptaki i latarnie.

Zainteresowanie wystawami pokazało, że nam umysłom ścisłym, nie jest obca wrażliwość na piękno sztuki. Wielu z nas wykazało się również talentem kulinarnym, o czym mogliśmy się przekonać częstując się ciastami przyniesionymi przez studentów i pracowników Wydziału MFI. Zbiórkę wypieków oraz poczęstunek zorganizowała dr inż. Magda Dettlaff. Kącik słodkości cieszył się tak wielkim powodzeniem, że pod koniec dnia nie został nawet okruszek z mnóstwa słodkości dostarczonych przez ochotników.

Podczas obchodów święta nie mogło zabraknąć rywalizacji  sportowych. Rozegrano dwa turnieje: ping-ponga i szachów, przy czym w pierwszym zwyciężył student Modelowania Matematycznego i Analizy Danych (MMAD) - Pan Maxime Retkiewicz, a w drugim studentka informatyki praktycznej - Pani Honorata Kucharska. Pan Dziekan Piotr Bojarski wręczył puchary zwycięzcom oraz pogratulował wszystkim uczestnikom turniejów.  Szczególne podziękowania należą się Panu Marcelowi Gołąb (studentowi MMAD) za zorganizowanie rozgrywek oraz Panu Aleksandrowi Walaszczykowi (studentowi prawa UG) za wsparcie Pana Marcela podczas organizacji turnieju szachowego.

Rozwiązywanie problemów to nasza codzienność, 30 maja przybrała ona jednak inną postać... Trzy grupy zmierzyły się z nieoczywistymi zadaniami podczas zabawy w escape-roomach: "Wirtualny Escape-Room: Poszukiwacze wiedzy", "Przygody Antka na Wydziale MFI" i "Escape Room - Chernobyl". Szczęśliwie wszystkim uczestnikom udało się rozwiązać zagadki i wydostać z zamkniętych pokoi.

Wspaniała słoneczna pogoda, która dopisała nam w Dniu Święta MFI pozwoliła uczestnikom na świetną zabawę na powietrzu. Na parkingu przy Instytucie Informatyki stanęła scena z profesjonalnym nagłośnieniem. Pierwsze dźwięki muzyki, które popłynęły z głośników dedykowane były miłośnikom tańca belgijki. Po wspólnym tańcu pod przewodnictwem Pana Borysa Paszkiewicza (MMAD) na scenie pojawił się zespół The Highway w składzie: Maciej Słupianek (informatyka praktyczna UG), Oskar Kuchciński (MMAD UG), Dominik Marcinkowski (PG) oraz Kacper Michalski (PG), który uraczył nas bluesowo-rockowym koncertem. Rozochoceni niesamowitą energią zespołu słuchacze chętnie wzięli udział w kolejnym punkcie programu: karaoke. Pomimo iż wielu z nas nie dowierzało, że znajdą się śmiałkowie, którzy w samo południe odważą się śpiewać, grupa osób biorących udział w zabawie stale się powiększała. Okazało się, że kochamy śpiewać, ale również słuchać. Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu dwóch studentek matematyki ze Studia Wokalnego UG: Pani Joanny Kovaćs oraz Pani Anastazji Klimiuk. Dziękujemy wszystkim muzykom za uświetnienie tego dnia swoimi występami!

Jednym z punktów programu, który miał jeszcze mocniej zintegrować uczestników zabawy było wspólne zdjęcie na tarasie Instytutu Informatyki UG, które wykonał dr Piotr Arłukowicz, prof. UG. Próba uformowania napisu MFI okazała się nie lada wyzwaniem, a jej efekty można obejrzeć w galerii.

Uroczystość zakończyła się zabawą w "1 z 10" przygotowaną przez studentów drugiego roku MMAD. Widzowie do samego końca nie byli pewni czy to teleturniej czy kabaret, ale jedno jest pewne: zabawa była przednia. Zwyciężyli Pan Aleksander Michałowski (MMAD) oraz Pan Mateusz Wiśniewski (MMAD).

Cała impreza została zorganizowana przez Samorząd Studencki Wydziału MFI z Panem Borysem Paszkiewiczem na czele oraz ochotników studentów i pracowników przy wsparciu Pana Dziekana Piotra Bojarskiego oraz naszej wspaniałej administracji. Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie w to wydarzenie. Dziękujemy także tym, którzy docenili trud Organizatorów i wzięli udział w obchodach Święta Wydziału MFI 2023 r. Do zobaczenia na kolejnym święcie za rok!

Więcej zdjęć oraz filmiki z wydarzenie znajdą Państwo w zespole na teamsach Święto Wydziału MFI. Do zespołu można dołączyć za pomocą kodu: fgq2y26. Zachęcamy do umieszczania swoich zdjęć i filmów w folderze 2023. mfi

 

mfi

 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: sobota, 10. Czerwiec 2023 - 09:56; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 12. Czerwiec 2023 - 08:34; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka