Pożegnanie - dr Edward Kuteń

Z żalem i smutkiem informujemy, że dnia 22 maja 2023 r., w wieku 84 lat,  odszedł dr Edward Kuteń.

pożegnanie

Dr. Edward Kuteń  urodził się 09.12.1938 r. w Dobrowodach na Wołyniu. Trudne lata wojenne zawiodły rodzinę do spokojnej wsi Wałdowo pod Sępólnem Krajeńskim. Tutaj ukończył szkołę podstawową i liceum, w którym rozwinął swoje zainteresowania techniką i przedmiotami ścisłymi, a w szczególności fizyką. Tytuł magistra fizyki uzyskał w 1964 roku po ukończeniu studiów na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym w gdańskiej WSP, a tytuł doktora uzyskał w roku 1971 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Swoje zamiłowania do fizyki łączył z pracą dydaktyczną  pracując łącznie przez 40 lat (1963 - 2003) na WSP i na Uniwersytecie Gdańskim w Instytucie Fizyki Doświadczalnej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Przez wiele lat między, innymi pełnił funkcję Kierownika II Pracowni Fizycznej. Pracę naukową w zakresie spektroskopii molekularnej łączył z obowiązkami rodzinnymi, z żoną Reginą, córką Dagmarą i synem Radomirem. Rozwijając swoje zainteresowania i pasje do języków obcych, odbył staż naukowy we Francji na uniwersytecie w Pau, a w latach 1979 -1987 pracował na Uniwersytecie w Setifie w Algierii.

Dzięki swojej osobowości, wspaniały człowiek i nauczyciel akademicki, lubiany przez studentów, był zaufanym współpracownikiem naukowym i kolegą.

Edwardzie na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Spoczywaj w pokoju.

Dziekan WMFiI i Społeczność Akademicka
Uniwersytetu Gdańskiego

Nabożeństwo pogrzebowe zostanie odprawiona 27 maja 2023 r., o godz. 11:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na ul Gomółki w Gdańsku

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się tego samego dnia o godz. 13:15 na

Starym Cmentarzu w Pruszczu Gdańskim przy ul Spokojnej.

Data publikacji: czwartek, 25. Maj 2023 - 07:54; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: czwartek, 25. Maj 2023 - 07:59; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka