fbpx Pożegnanie - prof. dr hab. Marek Grinberg | Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Pożegnanie - prof. dr hab. Marek Grinberg

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 27 czerwca 2020 roku po długiej walce z chorobą zmarł prof. dr hab. Marek Grinberg, wieloletni pracownik Uniwersytetu Gdańskiego, wybitny fizyk, naukowiec, twórca. Pomimo choroby nigdy się nie poddał i do ostatniego momentu oddany był nauce, która była nie tyle jego pracą co pasją i miłością.

Profesor Marek Grinberg współpracował z wieloma naukowcami z całego świata, był uznanym autorytetem w dziedzinie spektroskopii ciała stałego.

Był twórcą i wieloletnim Kierownikiem Zakładu Spektroskopii Fazy Skondensowanej na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie kierując pracami doświadczalnymi wciąż pozostawał fizykiem teoretykiem.

Jako nauczyciel akademicki i naukowiec swą pasją inspirował studentów, współpracowników oraz wszystkich, którzy mieli z profesorem styczność. Ceniony przede wszystkim za pracowitość i rzetelność, ale także za otwartość i poczucie humoru.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 10 lipca o godz. 11:30 - wystawienie urny w Kaplicy na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku, o 12:00 - odprowadzenie do kolumbarium.

Rodzina prosi o nieprzynoszenie kwiatów, lecz o datki i wpłaty na rzecz schroniska dla zwierząt KOTangens ( http://kotangens.org/en/kontakt/ ) lub inną dowolną organizację charytatywną.

Pożegnanie - prof. Marek Grinberg
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Aneta Lewicka