Spotkanie z cyklu Debaty o Uniwersytecie!

zdjęcie 1

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Debaty o uniwersytecie!

Jednym z najważniejszych uzasadnień dla wprowadzania reformy szkolnictwa wyższego i nauki w ramach Ustawy 2.0 jest dążenie do tego, aby uczelnia zmieniła się z instytucji (która jest nieruchawa, ciężka, trudna do zarządzania, niesprawiedliwa, oparta na układach, nieefektywna) w organizację o klarownym przywództwie, z możliwością podejmowania decyzji, elastyczną, pozostającą w żywym w kontakcie z otoczeniem, a przede wszystkim - bardziej efektywną pod kątem zadań, do których jest powołana.

Na najbliższym spotkaniu z cyklu Debaty o uniwersytecie, chcemy zapytać - czy i jak to się może stać? Na ile deklarowane i zakładane w Ustawie 2.0 cele mają szanse się spełnić w polskich uczelniach? Jaką organizacją jest lub może być uczelnia? Co z perspektywy psychologii organizacji możemy powiedzieć o motywowaniu ludzi do dobrej pracy? Jakie warunki pracy uczelnia powinna i może zapewnić? Jak efektywnie wprowadza się zmiany organizacyjne, a co i dlaczego może się nie udać?

Ten fascynujący i niezwykle ważny dla nas temat przybliży na najbliższym wykładzie dr hab. Krystyna Adamska z Instytutu Psychologii UG. Wykład odbędzie się w piątek 29 marca o godz. 17 na Wydziale Nauk Społecznych UG w sali C213-214.

Temat wykładu brzmi: Reforma uczelni jako zmiana organizacyjna - czy i jak to się może udać?

Krystyna Adamska jest naukowcem - psychologiem organizacji, ale też wieloletnią ekspertką, konsultantką i doradcą wielu firm w Polsce, uznaną za znaczne osiągnięcia w tej dziedzinie. Jest autorką licznych artykułów poświęconych potencjałowi twórczemu w organizacji, znaczeniu dialogu, rozmowy i informacji zwrotnej w organizacji, kapitałowi społecznemu organizacji, sprawiedliwości w organizacji i znaczeniu komunikacji w planowanych zmianach organizacyjnych. Napisała książkę "Świat organizacji racjonalnej" wydaną w 2013 roku. W kontekście naszych Debat o uniwersytecie szczególnie interesujące wydaje się być zagadnienie, które porusza w ostatnich artykułach: Co znaczy milczenie w organizacji, jak można je przełamać i czemu to jest ważne?

Data publikacji: piątek, 22. Marzec 2019 - 09:33; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech Ostatnia zmiana: piątek, 22. Marzec 2019 - 09:35; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech