WOLF PRIZE 2019

J. E. Ambasador Izraela w Polsce z przyjemnością zawiadamia oraz zaprosza Państwa do nominowania polskich naukowców do prestiżowej międzynarodowej nagrody WOLF PRIZE.
W tym roku prezydium nagrody WOLF PRIZE skupia swoją uwagę przede wszystkim na wybitnych jednostach w zakresie medycyny, rolnictwa, matematyki, chemii i fizyki oraz architektury.

 

Nagroda WOLF PRIZE w kategorii NAUKA i SZTUKA jest wręczana od 1978 roku wyjątkowym artystom oraz naukowcom za osiągnięcia dla dobra ludzkości oraz braterskich i siostrzanych relacji między narodami,
niezależnie od narodowości, rasy, koloru, religii, płci lub poglądów politycznych. WOLF PRIZE to pięć nagród jest wręczanych corocznie. Zgodnie z ustaloną zasadą rotacji WOLF PRIZE, cztery nagrody zostają
przyznane z kategoriach nauk ścisłych oraz jedna nagroda przyznawana jest z kategorii sztuki. Nagrody w dziedzinie NAUKI obejmują w tym roku: rolnictwo, chemię, matematykę, medycynę i fizykę.
W kategorii SZTUKA jedna nagroda corocznie przyznawana z dziedziny architektury, muzyki, malarstwa lub rzeźby. Nagroda w każdej z kategorii składa się z honorowego dyplomu i 100 000 USD.
W przypadku współdzielenia jednej nagrody, honorarium jest równo podzielone między laureatami. Do tej pory 330 naukowców i artystów z całego świata otrzymało prestiżową nagrodę WOLF PRIZE.

 

Zachęcam do zapoznania się z załączonymi dokumentami, w których odnajdą Państwo szczegóły dotyczące konkursu WOLF PRIZE oraz formularze do nominacji laureatów.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 13. Sierpień 2018 - 07:43; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech Ostatnia zmiana: poniedziałek, 13. Sierpień 2018 - 07:43; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech