Dofinansowanie dla rozbudowy Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki

W czasie inauguracji roku akademickiego 2016/2017 wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski przekazał społeczności akademickiej UG dobrą wiadomość. Uniwersytet Gdański otrzymał dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 dla dwóch najnowszych inwestycji: rozbudowy Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki o nowy budynek Instytutu Informatyki oraz utworzenia Laboratorium Symulacji Nagrań Telewizyjnych i Dokumentacji Filmowej. Łączna wartość dofinansowania dla obu inwestycji to niemal 26 milionów złotych.

Rozbudowa Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki

Rozpoczęcie realizacji projektu pt. „Rozbudowa budynku Wydziału Matematyki, fizyki i Informatyki na potrzeby kierunku o profilu praktycznym” zaplanowano na I kwartał 2017 roku, a zakończenie – na koniec roku 2018. W ramach projektu „Rozbudowa budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku na potrzeby kształcenia na kierunku o profilu praktycznym” planowana jest budowa nowego budynkuInstytutu Informatyki wraz z wyposażeniem. Nowy budynek będzie przeznaczony przede wszystkim dla studentów kierunku informatyka o profilu praktycznym. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku pracy, na którym poszukiwani specjaliści kierunków informatycznych. Będzie to pięciokondygnacyjny budynek (jedna kondygnacja podziemna i cztery naziemne) o powierzchni całkowitej 4 540 m2. Obiekt będzie skomunikowany z istniejącym budynkiem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki łącznikiem na poziomie drugiej i trzeciej kondygnacji oraz podziemnym kanałem technologicznym. W budynku będą również sale seminaryjne, audytoria, gabinety dydaktyczno-naukowe.

Z uwagi na fakt, że projekt ma służyć przede wszystkim rozwojowi umiejętności praktycznych studentów, w realizację przedsięwzięcia zaangażowano także partnera – firmę Kainos Software Poland Sp. z o.o., która odpowiedzialna będzie przede wszystkim za podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej UG.

Wartość nakładów inwestycyjnych niezbędnych do realizacji Projektu wynosi ponad 25 milionów złotych. Uniwersytet otrzymał dofinansowanie Projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w wysokości 85% wartości inwestycji, tj. 21 388 706,99 złotych. Zaplanowany jest także wkład własny UG oraz Partnera Projektu – Kainos Software Poland Sp. z o.o.

Data publikacji: środa, 5. Październik 2016 - 11:08; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech Ostatnia zmiana: środa, 5. Październik 2016 - 11:08; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech