fbpx Kolejny sukces prof. dra hab. Marka Żukowskiego | Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Kolejny sukces prof. dra hab. Marka Żukowskiego

Profesor Marek Żukowski dyrektor Instytutu Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał Nagrodę Naukową im. Marii Skłodowskiej-Curie Polskiej Akademii Nauk w dziedzinie fizyki w 2013 roku. To kolejna prestiżowa nagroda w dziedzinie fizyki kwantowej dla Profesora Żukowskiego, który został także tegorocznym laureatem Nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, nazywanej Polskim Noblem.

Nagroda Polskiej Akademii Nauk w dziedzinie fizyki w roku 2013 została przyznana prof. Żukowskiemu za cykl prac dotyczących pionierskiego wkładu w zrozumienie podstaw mechaniki kwantowej i rozwój wielofotonowej kwantowej interferometrii.

Nagrodę przyznaje każdego roku sesja plenarna Wydziału III PAN, na przemian w zakresie fizyki i chemii,  za wybitne osiągnięcia naukowe przyczyniające się do wzrostu znaczenia nauki polskiej w świecie.

Serdecznie gratulujemy!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski