Oficjalne uruchomienie windy

Miło nam poinformować, że dnia 11 marca 2014 r. odbyła się uroczystość uruchomienia windy osobowej. Na uroczystości obecni byli: prorektor prof. dr hab. J. A. Włodarski, Z-ca Kanclerza R. Stasiak, Z-ca Kanclerza K. Czerwińska, J. Czermiński (Biuro ds osób Niepełnosprawnych) i wielu innych gości, w tym student informatyki p. Marek Eggert, który oficjalnie przetestował windę.

Winda ta przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, a jej sterowanie w przypadku tychże osób odbywa się za pomocą oprogramowania dostępnego z poziomu wózka inwalidzkiego będącego na wyposażeniu Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki.

Inwestycja ta jest pierwszym etapem modernizacji Wydziału - w kolejnym etapie zjazd windy do piwnicy będzie uzupełniony o łatwe wejście do bufetu dla osób niepełnosprawnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji!

Data publikacji: wtorek, 18. Marzec 2014 - 09:04; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski