Seminarium biofizyczne - dr hab. Tomasz Paterek, prof. UG

Serdecznie zapraszamy na Seminarium Biofizyczne, organizowane przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Biofizycznego oraz Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki i Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG.

Referat pt.:

Kwantowa biologia?

wygłosi dr hab. Tomasz Paterek, prof. UG z Zakładu Optyki i Informacji Kwantowej, Instytut Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Uniwersytet Gdański.

Seminarium odbędzie się we wtorek, 07.12.2021 r. o godz. 10:00 w formie zdalnej.

Streszczenie:

Kwantowa biologia stara się określić czy organizmy żywe wykorzystują typowo kwantowe efekty by uzyskać biologiczną przewagę. W trakcie seminarium stopniowo wprowadzę odpowiednie pojęcia kwantowe (ostrzeżenie: potencjalnie nuda dla fizyków) oraz opiszę ich (hipotetyczną) rolę w pewnych procesach biologicznych, np. magneto-recepcji czy transporcie energii.

Link do spotkania

Data publikacji: piątek, 3. Grudzień 2021 - 13:30; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: piątek, 3. Grudzień 2021 - 13:31; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk