dr hab. Adam Rutkowski, prof. UG otrzymał dofinansowanie na konferencję naukową w ramach programu DOSKONAŁA NAUKA II

Program DOSKONAŁA NAUKA II ma na celu prezentację i promocję najnowszych osiągnięć naukowych oraz prac rozwojowych, a także upowszechnianie ich na arenie międzynarodowej poprzez organizację konferencji naukowych, publikację monografii naukowych oraz tłumaczenie ich na języki kongresowe.

Projekt 'Mathematical Structures in Quantum Mechanics'

Projekt ten zakłada organizację w Gdańsku cyklicznego wydarzenia poświęconego fizyce matematycznej, na którym będą prezentować się cenieni badacze z całego świata. Wydarzenie to ma na celu nie tylko podniesienie poziomu naukowego, ale także wspieranie współpracy naukowej w ramach flagowego projektu UG: SEA-EU, będącego sojuszem dziewięciu europejskich i nadmorskich uczelni.

Kierownikiem Projektu jest dr hab. Adam Rutkowski, prof. UG z Zakładu Metod Matematycznych Fizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. Całkowita kwota dofinansowania wynosi 81 400,00.

źródło: https://ug.edu.pl/news/pl/5587/uniwersytet-gdanski-otrzymal-dofinansowanie-na-cztery-projekty-w-ramach-programu-doskonala-nauka-ii

Data publikacji: piątek, 28. Lipiec 2023 - 09:42; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: piątek, 28. Lipiec 2023 - 09:43; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka