International Symposium on Fundamentals of Computation Theory (FCT 2015)

W dn. 17-19. sierpnia 2015 w Gdańsku odbędzie się 20-sta edycja międzynarodowej konferencji International Symposium on Fundamentals of Computation Theory (FCT 2015). Organizowana jest ona wspólnie przez Politechnikę Gdańską (Wydział ETI) oraz Uniwersytet Gdański (Wydział MFI) i objęta została Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska oraz KI PAN. Konferencja ta jest jedną z ważniejszych europejskich konferencji naukowych w Informatyce i skierowana jest do naukowców z całego świata zajmujących się informatyką teoretyczną i praktyczną. Jej zakres tematyczny jest dość szeroki i obejmuje zarówno metody formalne oraz algorytmy, jak i nowe obszary rodzące się w ramach pojawiania się nowych technologii i koncepcji rozwoju informatyki.
  
Nad konferencją pieczę sprawuje międzynarodowy komitet sterujący, do którego należą: Bogdan Chlebus (University of Colorado), Zoltan Esik (University of Szeged), Marek Karpinski (University of Bonn), Andrzej Lingas (Lund University), Miklos Santha (Université Paris Diderot) oraz Eli Upfal (Brown University).
  
Wykłady proszone wygłoszą:
+ Marek Karpinski (University of Bonn, Bonn)
+ Antonin Kucera (Masaryk University, Brno)
+ Peter Widmayer (Swiss Federal Institute of Technology in Zurich).
 
Materiały konferencji zostaną opublikowane w serii Lecture Notes in Computer Science (Springer Verlag). Rozszerzone wersje wybranych prac po przejściu przez ponowny proces recenzji ukażą się w dedykowanym numerze uznanego miesięcznika naukowego Discrete Mathematics and Theoretical Computer Science.

Więcej informacji pod adresem: 

https://sites.google.com/site/fct2015gdansk/.
 
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 30. Czerwiec 2015 - 11:02; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech Ostatnia zmiana: wtorek, 30. Czerwiec 2015 - 11:03; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech