fbpx Studenci kierunku Informatyka w konkursie ABB IT Challenge | Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Studenci kierunku Informatyka w konkursie ABB IT Challenge

Dom + technologia = lepsze życie!

Studenci naszego Wydziału w drugim etapie konkursu ABB IT Challenge

Dnia 8 kwietnia br. zostały ogłoszone wyniki I etapu konkursu ABB IT Challenge 2015 adresowanego do studentów informatyki i kierunków pokrewnych. Ideą IT Challenge jest praca zespołowa nad
projektami informatycznymi realizującymi motto edycji – w tym roku, motyw przewodni to „Dom +technologia = lepsze życie”, czyli rozwiązania wspierające życie domowe.

Z przyjemnością informujemy, że wśród 12 drużyn, które zakwalifikowały się do drugiego etapu znalazły się dwa zespóły, w skład którego wchodzą studenci kierunku Informatyka Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Są to:

• zespół 3City Exploreres z p. Arturem Kolińskim
  • zespół BetterLife z p. Danielem Banasiakiem

Teraz, zadaniem studentów będzie stworzenie oprogramowania, które umożliwi realizację zgłoszonego pomysłu. Jeśli rozwiązanie spotka się z uznaniem Jury i zostanie zakwalifikowane do ostatniego, trzeciego etapu, zespół stanie do walki o nagrodę Główną – 25 000 zł.

Naszym studentom serdecznie gratulujemy życzymy kwalifikacji do etapu Finałowego!

Więcej informacji: www.itchallenge.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Hanna Furmańczyk