Podsumowanie Targów Akademia 2014 oraz Dnia Otwartego Wydzialu MFI jakie odbyły się 19-20 marca 2014

W dniach 19-20 marca 2014 odbyły się Targi Akademia 2014, a dodatkowo 20 marca 2014 miał miejsce Dzień Otwarty Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki.

W realizację zaplanowanych na te dni imprez zaangażowani byli studenci wszystkich kierunków studiów prowadzonych na Wydziale (m.in. Kostrzewa Kamil, Lewandowska Zuzanna, Ceynowa Dawid, Aleksandrowicz Natalia, Dyguda Magdalena, Hiszczyńska Ewelina, Hamperek Alex, Hul Przemysław, Gostkowski-Drzewicki Kazimierz, Kuczyńska Magdalena, Klasa Elżbieta, Kiersznowska Monika, Habecki Piotr, Jackiewicz Łukasz, Machalińska Agata, Wiedehoeft Katarzyna, Wrońska Katarzyna, Letachowicz Aleksandra, Krukowska Martyna, Wiśniewski Konrad, Wasak Łukasz), którzy prezentowali eksperymenty z  magnetyzmu, energii odnawialnej i grawitacji, pełnili dyżury na stoisku na Wydziela Prawa i Administracji oraz w punktach informacyjnych na Wydziale, gdzie informowali o ofercie dostępnych kierunków studiów. Opiekę nad studentami pełniła dr Joanna Gondek, dr Barbara Wolnik oraz dr hab. Bogusław Pranszke.

W trakcie Dnia Otwartego Wydziału Instytut Fizyki Doświadczalnej udostępnił zwiedzającym swoje pracownie dydaktyczne, w tym: Dydaktyczne Laboratorium Fizyczne, I Pracownię Fizyczną, Pracownię Obrazowania Medycznego oraz Pracownię Fizyki Jądrowej, a także laboratoria naukowe Zakładu Spektroskopii Fazy Skondensowanej, Zakładu Spektroskopii Molekularnej oraz Zakładu Fizyki Atomowej. Opiekę w ww. miejscach pełnili pracownicy Instytutu (m.in. prof. dr hab. Janina Heldt, prof. dr hab. Andrzej Kowalski, prof. UG, dr hab. Bogumił Linde, prof. UG, dr hab. Ryszard Drozdowski, dr Maria Alicka, dr Sebastian Mahlik, mgr inż. Władysław Strugała, mgr inż. Mirosław Behrendt, mgr inż. Jacek Pączkowski, mgr Dawid Jankowski, mgr Mariola Grabowska, mgr Nikodem Ponikwicki, mgr Anna Baran, Renata Basis) oraz doktoranci (mgr Agata Lazarowska, mgr Anna Łukaszewicz, mgr Małgorzata Borowiak, mgr Aneta Lewkowicz).

Dnia 20 marca 2014 zostały wygłoszone na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki mini wykłady z zakresu użytku nauk podstawowych w medycynie, które poprowadzili: prof. dr hab. Danuta Makowiec, prof. UG, dr hab. Jerzy Kwela, prof. dr UG, dr hab. Aleksander Kubicki oraz Łukasz Wasak.

Pan dr inż. Jacek Gulgowski z Instytutu Matematyki wraz ze studentami (Paweł Bytner, Rafał Trotzki, Klaudiusz Czudek, Wojciech Wołoszyn) przegotował dla odwiedzających wystawę połączoną z warsztatami pt. „Matematyka nie zawsze poważna”.  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się, przygotowana przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (FRUG) „Próbna matura z matematyki” oraz spotkanie z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku w ramach matury z matematyki w 2015 roku wraz z lekcją pokazową.

Z Instytutu Informatyki Pan Daniel Sienkiewicz z Koła Naukowego Robomaniacs przygotował interaktywną prezentację pt. „Porusz ręką porusz głową – wnet się robot stanie Tobą”, wraz z pokazami robotów, która cieszyła się zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony najmłodszych odwiedzających Nasz Wydział.  Również zaprezentowane zostały prace studentów nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Akademickim Mat2Tab pt. „Prezentacje aplikacji na tablice interaktywne”.

Przed głównym wejściem na Wydział, Pan dr hab. Piotr Gnaciński z Instytutu Fizyki Teoretycznej przygotował dla odwiedzających stanowisko do obserwacji plam słonecznych.

W głównym holu Wydziału, Koła Naukowe „Kolor”, przygotowało prezentację multimedialną pt. „Wydział i studenci w obiektywie kamery”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom, doktorantom i pracownikom za pomoc w organizacji i realizacji Targów Akademia oraz Dnia Otwartego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki.

Załącznik Rozmiar
dzien_otwarty_wydzialu_mfi.pdf 923.82 KB

Data publikacji: środa, 16. Kwiecień 2014 - 13:35; osoba wprowadzająca: Wiktoria Kamińska Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski