nagroda
Dr Michał Mońka zwycięzcą IV edycji Konkursu Young Fahrenheit
3 lipca miało miejsce rozdanie odznaczeń państwowych oraz nagród w Konkursie Young Fahrenheit. Mamy przyjemność poinformować, że pierwsze miejsce w IV edycji Konkursu Young Fahrenheit otrzymał dr Michał Mońka z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego!
Nagroda PAN dla dr inż. Natalii Majewskiej
Mamy zaszczyt poinformować, że dr inż. Natalia Majewska została laureatką Konkursu o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2024 r., w zakresie nauk ścisłych i o Ziemi. Dr inż. Majewska otrzymała nagrodę za publikację o tytule: "Photoelectric Studies as the Key to Understanding the Nonradiative Processes in Chromium Activated NIR Materials".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej!
Pozyskany grant w konkursie SONATA 20 dla dr. inż. Tadeusza Leśniewskiego
Z dumą informujemy, że dr inż. Tadeusz Leśniewski z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał grant w ramach konkursu SONATA 20 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
Celem SONATY 20 jest wsparcie badaczek i badaczy, którzy rozpoczynają swoją karierę naukową, w prowadzeniu innowacyjnych badań. W tej edycji konkursu złożono 1179 wniosków, z których 207 zostało zakwalifikowanych, w tym projekt doktora Leśniewskiego.
Pozyskany grant MINIATURA NCN dla dr. Michała Mońki
Mamy przyjemność poinformować, że dr Michał Mońka z Zakładu Biomateriałów i Fizyki Medycznej Instytutu Fizyki Doświadczalnej WMFiI UG otrzymał grant w ramach konkursu MINIATURA NCN organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
dr Marek Winczewski laureatem w konkursie Ministra Obrony Narodowej o nagrodę im. Mariana Rejewskiego
Zakończyła się VI edycja konkursu Ministra Obrony Narodowej o nagrodę im. Mariana Rejewskiego dla młodych naukowców obszaru cyberbezpieczeństwa i kryptologii. W obecnej edycji wybrano 7 laureatów spośród 50 prac. W uroczystej Gali wręczenia nagród udział wzięli laureaci wraz z najbliższymi oraz przedstawiciele zarządów i szefostw Wojska Polskiego oraz departamentów Ministerstwa Obrony Narodowej.
W kategorii za najlepszą rozprawę doktorską:
Nowe horyzonty technologii - 22 edycja konkursu ABB
Weź udział w konkursie o Nagrodę ABB na najlepsze obronione prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie.
Do zdobycia nagroda główna w wysokości 30 000 zł
oraz dwa wyróżnienia w wysokości 15 000 zł.
Termin nadsyłania prac upływa: 15 listopada 2024.
Organizatorem konkursu jest Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB.
Więcej szczegółów na stronie konkursu: https://poland-award.abb.com
Sukces studentów Wydziału MFI!
Koło Naukowe Work In Progress, którego opiekunem jest mgr Mateusz Miotk w dniach 10-11 stycznia 2024 r. wzięło udział wydarzeniu BEST Coding Marathon, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Czterech studentów drugiego roku informatyki praktycznej: Mateusz Kurowski, Dawid Roszman, Filip Maćkowiak oraz Dominik Krakowski podjęło się wyzwania stworzenia narzędzia umożliwiającego planowanie podróży pomiędzy dwoma lub więcej lokalizacjami w obszarze Gdańska z wykorzystaniem rowerów Mevo lub hulajnóg elektrycznych dostawców Bolt i/lub Tier.
Prace Roku z dziedziny Kryminalistyki
Z przyjemnością informujemy, że dwie prace powstałe w wyniku współpracy naszego Wydziału z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zostały nagrodzone w ramach XXIV Edycji Konkursu Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego im. Prof. Tadeusza Hanauska Na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki. W kategorii prac magisterskich nagrodzono pracę Pani Martyny Czarnomskiej z Wydziału WPiA UG p.t. "Badanie wpływu substancji dodatkowych na identyfikację paracetamolu w wybranych lekach dostępnych bez recepty przy użyciu spektroskopii Ramana".