Studenckie koło UG organizuje wielką zbiórkę na walkę z chorobą nowotworową dzieci

Akcja charytatywna jakiej jeszcze nie było! Studenci ze studenckiego koła Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowali zbiórkę pieniędzy dl podopiecznych „Fundacji z Pompą” mającą na celu uzbieranie jak największej kwoty na walkę z chorobą nowotworową dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Do organizacji zbiórki włączyli się studenci z całej Polski. Patronat honorowy objęli Rektorzy UG i GUMedu oraz prezydenci Trójmiasta. Zbiórka potrwa od 18 do 31 maja z finałem w Dniu Dziecka.

Czas trwania zbiórki: 18 – 31 maja 2020
Oficjalne zakończenie akcji „Pompujemy Radość” i przekazanie pieniędzy fundacji: 1 czerwca 2020

Pomysłodawca projektu Łukasz Dziekan, członek Koła Naukowego Studencki Klub Biznesu na Uniwersytecie Gdańskim po wizycie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku wyznaczył sobie za cel zorganizowanie największej zbiórki na Pomorzu. Nowe spojrzenie na świat przez pryzmat dzieci chorych na nowotwory skłoniło go do refleksji i dało motywację do osiągnięcia celu.

Po mojej wizycie w klinice zmieniło się moje postrzeganie świata. Nie zdawałem sobie sprawy, jak wygląda życie młodego człowieka chorego na nowotwór. Spowodowało to u mnie chwilę refleksji i zmotywowało do osiągnięcia celu, którym jest połączenie sił wszystkich studentów i wsparcie dzieci Łukasz Dziekan

Inicjatywę zapoczątkowała rozmowa z pielęgniarką oddziałową Ewą Lipską-Sidor, która wspomniała o „Fundacji z Pompą” wspierającej dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, m.in. drugiej koordynatorki zbiórki Natalii Kasprowicz, wiceprzewodniczącej Koła Naukowego Studencki Klub Biznesu oraz prezes fundacji Marty Czyż-Taraszkiewicz zainicjowano zbiórkę internetową, która rusza już 18-ego maja i będzie trwać aż do końca miesiąca. Jest to wyjątkowa inicjatywa studentów, którzy połączyli swoje siły, by zorganizować zbiórkę na tak ogromną skalę. Akcję wspierają prezydenci z Trójmiasta: Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Prezydenta Miasta Sopotu Jacek Karnowski i Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego: prof. Jerzy Piotr Gwizdała i prof. Marcin Gruchała, media i osoby ze świata internetu: Grzegorz „Dakann” Barański, Paulina Soboń, Grupa Filmowa Darwin, Robert Kupisz, Marta Bijan, Emilia Komarnicka, Ania Łempicka, WSZ, Peja oraz Przemysław Cypryański.

Mogę choć trochę domyślić się, co czują rodzice dzieci, bo gdy niedawno u mojego taty zdiagnozowano chorobę nowotworową, moje życie się wywróciło do góry nogami i nabrało zupełnie innego tempa. W trudnych chwilach musimy się wspierać! Natalia Kasprowicz

Głównym celem inicjatywy „Pompujemy Radość” jest zbiórka pieniędzy na zakup stołu zabiegowego dla dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest on niezbędny do wykonywania zabiegów pobrania szpiku kostnego i punkcji, które wymagają ogromnej precyzji. Codziennie są przeprowadzane dwa lub trzy. Obecnie używany stół jest już zużyty i powoli przestaje spełniać wymogi sanitarne. Wybrany do zakupu ze zbiórki stół zabiegowy S8 spełnia wszystkie wymagania niezbędne do przeprowadzania różnych zabiegów chirurgicznych. Pozwala ustawić pacjenta w odpowiedniej pozycji do zabiegu. Można regulować jego wysokość bez użycia rąk. Konstrukcja i użyte materiały pozwalają zachować odpowiednią higienę. Materac jest bezszwowy i trwały, jego grubość zapewnia zaś wygodę pacjentowi.

Jeżeli uda się osiągnąć zaplanowany cel, organizatorzy zbiórki mają zamiar ją kontynuować, by kupić łóżka dla małych pacjentów (koszt jednego to ok. 14 000 zł) i niemowląt (koszt jednego to ok. 17 000 zł). Jest to ambitny cel, ponieważ w Klinice potrzeba na ten moment 12 łóżek dużych i 4 małych, co daje łączny koszt ok. 236 000 zł. 

Jesteśmy pełni optymizmu i chcemy dzielić się nim z Wami. Mierzymy najwyżej jak się da! Jeśli zbierzemy na stół zabiegowy i łóżka potrzebne Klinice, to zaopatrzymy ją w kardiomonitory. Koszt jednego to ok. 4 500 zł. Zachęcamy wszystkich do wpłat. Jeżeli 2 500 z Was wpłaci 20 zł mamy pierwszy cel! Jeżeli 14 300 - mamy drugi cel! Ile kardiomonitorów ewentualnie zapewnimy naszym dzielnym pacjentom zależy tylko od Was – dodają organizatorzy zbiórki.

Link do głównego celu zbiórki: stół zabiegowy

Linki do celów pobocznych: łóżko dla małych pacjentów, łóżko dla niemowląt, kardiomonitor

Cała akcja przebiega pod hasłem „Pompujemy Radość”. Wszystkich chętnych do niesienia pomocy zachęcamy do wsparcia poprzez wpłatę na: https://zrzutka.pl/ka4rnt

Link do strony na FB: https://www.facebook.com/pompujemyradosc/

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/269509587429037/

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 15. Maj 2020 - 13:28; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: piątek, 15. Maj 2020 - 13:28; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka