Studenci Koła Naukowego Siwert na konferencji naukowej „Wirtualna rzeczywistość – nowe narzędzie w szkoleniu fizyków medycznych, elektroradiologów i radioterapeutów”

W dniach 25-26 listopada 2019 roku studenci z Koła Naukowego Fizyków Medycznych Siwert uczestniczyli w konferencji naukowej „Wirtualna rzeczywistość – nowe narzędzie w szkoleniu fizyków medycznych, elektroradiologów i radioterapeutów”, która odbywała się w Kielcach. Studenci uczestniczyli w wykładach dotyczących planowania i realizacji radioterapii z wykorzystaniem wiązek zewnętrznych oraz wzięli udział w pokazie treningowym nowatorskiej propozycji wykorzystania systemu wirtualnej rzeczywistości do procesu kształcenia i przygotowania specjalistów do pracy w zakresie planowania i realizacji radioterapii. Zajęcia te odbywały się w pracowni szkoleniowo-edukacyjnej wyposażonej w nowoczesny symulator terapii radiacyjnej VERT (z akceleratorami Varian i Elekta) współpracujący z systemami planowania leczenia RayStation i ProSoma.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konferencji za reprezentowanie naszego Wydziału!

Data publikacji: piątek, 6. Grudzień 2019 - 10:31; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: piątek, 6. Grudzień 2019 - 10:31; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka