Konsorcjum MFI UG - MIF PG “Matematyka I Fizyka dla Pomorza”.

16 grudnia 2014 r w pomiędzy Wydziałem Matematyki, Fizyki I Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego a Wydziałem Fizyki Technicznej I Matematyki Stosowanej PG zostanie podpisana umowa tworząca konsorcjum o nazwie “Matematyka I Fizyka dla Pomorza”.

Konsorcjum ma pomóc w pracy mieszanych zespołów badawczych złożonych z uczonych obu uczelni, oraz uatrakcyjnić ofertę dydaktyczną partnerów. Warto podkreślić, że oba wydziały już obecnie wspólnie realizują projekty badawcze. Oba Wydziały planują utworzenie wspólnych studiów doktoranckich o szerokim zakresie dyscyplinarnym. Dzięki wzbogaconej ofercie wykładowej profesorów obu uczelni oraz wizytujących z zagranicy i zintegrowanemu programowi wspierania wymiany doktorantów z innymi ośrodkami naukowymi, wspólnemu promotorstwu prac doktorskich studia doktoranckie
zwiększą swoją atrakcyjność.

Konsorcjum poszerzy nie tylko możliwości kształcenia, ale także pozyskiwania grantów na badania naukowe, w tak ważnych dla gospodarki dziedzinach jak nauki ścisłe, nanotechnologia czy inżynieria materiałowa. Wzmocni ono także pozycję wydziałów obu uczelni zarówno w regionie, jak i w kraju. Konsorcjum koordynować będzie prowadzenie wspólnych działań w zakresie pozyskiwania środków na projekty badawcze, badawczo­rozwojowe oraz inwestycyjne zarówno ze źródeł krajowych, jak i zagranicznych. W jego ramach opracowane zostaną także procedury umożliwiające bardziej efektywne wykorzystanie infrastruktury badawczej obu wydziałów dla wspólnie prowadzonych przedsięwzięć.

Konsorcjum umożliwi także lepsze i skuteczniejsze popularyzowanie i upowszechnianie wyników prac naukowo­badawczych prowadzonych na obu wydziałach.

Data publikacji: poniedziałek, 14. Grudzień 2015 - 22:56; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: wtorek, 15. Grudzień 2015 - 11:27; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk