I MIEJSCE W FINALE KONKURSU SEA-EU MAKEATHON W SPLICIE

Zespołowi z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki (w osobach: Kamila Schlagowskiego, Kamila Plewki, Jakuba Możejko oraz Kacpra Budniaka),  reprezentującego Uniwersytet Gdański, wserdecznie gratulujemy wielkiego osiągnięcia jakim jest  zajęcia I miejsca w finale konkursu SEA-EU Makeathon, który odbył się w dniach 10-11 marca w Splicie w Chorwacji. 

Poniżej relacja zwycięzców: 

"Potrzeby obecnego społeczeństwa powinny być zaspokajane w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z dbałością o przyszłe pokolenia. Siedemnaście celów zrównoważonego rozwoju działają jak kompas, który wyznacza kierunek dla szerokiej gamy działań podejmowanych również przez studentów. Wielu z nich miało niezwykłą okazję spotkać się, poznać swoje projekty i wymienić doświadczeniami ze studiów, z krajów, w których mieszkają i z codziennego życia, jakie prowadzą. Tą okazją był konkursu SEA-EU Makeathon, którego finał odbył się w dniach 10-11 marca 2022r. w Splicie. Nasz zespół – Study Buddy miał przyjemność reprezentować Uniwersytet Gdański w tej niesamowitej przygodzie, jaką były wspólne warsztaty, konsultacje, szkolenia, rzeźbienie pomysłów, przedstawianie ich i poznawanie różnych opinii. Te ostatnie okazały się wyjątkowo przychylne dla naszego projektu, który zajął ex aequo PIERWSZE MIEJSCE na finałach w Chorwacji. 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego zwycięstwa. Utwierdza nas w przekonaniu, że projekt Study Buddy jest dobrą odpowiedzią na problemy z nauką i szeroko pojętym studiowaniem, na jakie trafiają studenci i na jakie trafiliśmy my sami. Północą naszego kompasu jest czwarty z 17 celów. Wierzymy, że dobra jakość edukacji jest rozwiązaniem całego wachlarza problemów. Jesteśmy w pełni zaangażowani w to, co robimy. Nasza kultura oparta jest na entuzjazmie, poczuciu wspólnoty i podejściu opartym na skutecznym działaniu. Tworzymy miejsce, gdzie każdy student otrzyma pomoc, na którą go stać i może odnaleźć siebie, pomagając innym. Broniąc tego, w co wierzymy i promując to, co robimy, zmienimy środowisko studentów na przyjazne i bezpieczne. 

Dotarliśmy do miejsca, w którym musimy wspomnieć, że poza naszą czwórką – Kamilem Schlagowskim, Kamilem Plewką, Jakubem Możejko i Kacprem Budniakiem – jest już cała grupa ludzi, której jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w SEA-EU Makeathonie. Uważamy, że poznanie i zrozumienie są kluczowymi odnośnikami na mapach inicjatyw, dzięki którym społeczność SEA-EU może się rozwijać, wymieniać wiedzą i dopełniać w działaniach. Takie właśnie wartości przywieźliśmy ze sobą do domów, w których teraz uśmiechnięci wypakowujemy nagrody."  

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 17. Marzec 2022 - 08:16; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: czwartek, 17. Marzec 2022 - 08:21; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka