Ogłoszenie o wolnym miejscu pracy na stanowisku naukowo-technicznym w Zakładzie Biomateriałów i Fizyki Medycznej

Autor
ZOJW
WK
Data publikacji
2024-04-19

MIEJSCE PRACY:  Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Instytut Fizyki Doświadczalnej

Zakład Biomateriałów i Fizyki Medycznej

STANOWISKO: naukowo-techniczne

WYMIAR ETATU: 100 %

WYMAGANIA:

  1. Ukończone studia licencjackie lub inżynierskie lub magisterskie, dyscyplina Fizyka lub Chemia lub nauki pokrewne;
  2. Doświadczenie w pracy eksperymentalnej w zakresie optyki, spektroskopii molekularnej oraz ze źródłami światła;
  3. Znajomość metod stacjonarnej i czasoworozdzielczej spektroskopii luminescencyjnej;
  4. Mile widziana jest znajomość technik chromatograficznych, umiejętność pracy z próbkami ciekłymi, amorficznymi lub w postaci proszków, doświadczenie w obsłudze kriostatów oraz pracy z zasilaczami wysokiej mocy;
  5. Dobra znajomość języka angielskiego;
  6. Sumienność, dokładność, kreatywność, wysoka umiejętność uczenia się, umiejętność samodzielnego planowania i organizacji pracy;
  7. Umiejętność pracy w zespole.

PRZEWIDYWANY ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  1. Nadzór techniczny, serwisowanie, zlecanie napraw sprzętu naukowego, komputerowego oraz oprogramowania znajdującego się na wyposażeniu Zakładu Biomateriałów i Fizyki Medycznej.
  2. Nadzór nad stanem laboratoriów Zakładu Biomateriałów i Fizyki Medycznej, pomoc w monitorowaniu przestrzegania zasad BHP, ewidencja odczynników chemicznych, nadzór techniczny nad drobnym sprzętem laboratoryjnym, szkła i akcesoriów.
  3. Pomoc przy obsłudze oraz modernizacji aparatury naukowej w pracowniach Zakładu Biomateriałów i Fizyki Medycznej.

  1. Zaopatrywanie Zakładu Biomateriałów i Fizyki Medycznej w odczynniki chemiczne, materiały, w tym materiały elektroniczne, elektryczne, biurowe i eksploatacyjne, oraz oprogramowanie i sprzęt konieczny do prowadzenia działalności Zakładu.
  2. Prowadzenie księgi inwentarzowej Zakładu Biomateriałów i Fizyki Medycznej.
  3. Prowadzenie rozliczeń i ewidencji środków trwałych finansowanych w Zakładzie Biomateriałów i Fizyki Medycznej.
  4. Udział w akcjach promocyjnych organizowanych przez Instytut.
  5. Wykonywanie innych doraźnych poleceń służbowych.

WYMAGANE  DOKUMENTY:

  1. Curriculum  vitae  (z  uwzględnieniem  przebiegu dotychczasowego zatrudnienia),
  2. Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i zdobyte kwalifikacje,

APLIKACJE NALEŻY SKŁADAĆ:

w terminie do dnia:  6 maja 2024

Jednostka organizacyjna:  Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej

Adres:  Wita Stwosza 57, 80-308 Gdańsk

Adres e-mail: wiktoria.kaminska@ug.edu.pl

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 19 Kwiecień, 2024 - 12:47; osoba wprowadzająca: Wiktoria Kamińska Ostatnia zmiana: piątek, 19 Kwiecień, 2024 - 12:49; osoba wprowadzająca: Wiktoria Kamińska