Wystawa dzieł sztuki inspirowanych matematyką

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy dzieł sztuki inspirowanych matematyką, która znajduje się w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 57) na parterze w holu głównym.

Pierwszym wystawiającym swoje prace jest Pan Tobiasz Budzyński, student rzeźby na ASP w Gdańsku. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 14 marca jako jedno z wydarzeń Pomorskiej Nocy Matematyki. Zapraszamy na otwarcie wystawy w sobotę 14 marca o godzinie 10.45, w audytorium numer 2 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG oraz na spotkanie z autorem o godzinie 11.00 w holu wydziału, przy wystawionych pracach.

Tobiasz Budzyński (fb.com/szaibot)

Urodzony w 1985 r. w Gdańsku, choć nie uznaje tego za swój początek a zdaje sobie sprawę z problemu poznania początku wszechświata, życia i
osobowości, okres Liceum spędził w Warszawie. Od 2004 podjął indywidualne studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych. Magister matematyki, promotor – prof. Robert Wolak, specjalność: teoretyczna. Nauczał analizy matematycznej oraz algebry liniowej z geometrią na Politechnice Wrocławskiej.

Od 2011 studiuje rzeźbę w pracowni prof. Mariusza Białeckiego na ASP w Gdańsku, gdzie stworzył m.in. „Korzeń drzewa - foliacja”, „T^2/{(x,x): x
\in T}”, a w Rodowie „Drogę do szkoły”. Założyciel koła Spaw. Prowadzi warsztaty matematyczno-plastyczne. Interesuje się granicami poznania,
uwielbia grę na pianinie i ruch. Ojciec syna.

Obszar załączników

Załącznik Rozmiar
info1.jpg 2.28 MB

Data publikacji: wtorek, 10. Marzec 2015 - 17:06; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk Ostatnia zmiana: wtorek, 10. Marzec 2015 - 17:09; osoba wprowadzająca: Hanna Furmańczyk