fbpx Informatyka, profil ogólnoakademicki - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Informatyka, profil ogólnoakademicki - stacjonarne II stopnia

Informatyka, profil ogólnoakademicki

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Informatyka
Rok akademicki: 2024/2025

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

ATUTY KIERUNKU

• Atutem kierunku Informatyka drugiego stopnia jest połączenie solidnych podstaw teoretycznych oraz nauki nowoczesnych technologii wytwarzania aplikacji.
  • Poznawanie matematycznych podstaw informatyki rozwija umiejętność abstrakcyjnego, algorytmicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, z którymi spotykają się osoby procujące na różnych stanowiskach w branży IT.
  • Studenci mają możliwość realizacji przedmiotu Projekt Zespołowy pod opieką firm informatycznych a wybrane przedmioty są prowadzone przy udziale specjalistów z branży IT.
  • Program studiów jest na bieżąco konsultowany z pracodawcami z przemysłu.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Wiedza i umiejętności zdobyte na kierunku Informatyka gwarantują absolwentom elastyczność w wyborze specjalizacji zawodowej oraz umożliwiają łatwe dostosowywanie się do sytuacji, w której spotykają się z nową technologią czy wymagającym zadaniem. Dlatego też znalezienie pracy przez naszych absolwentów nie jest zadaniem trudnym. Znajdują oni zatrudnienie najczęściej jako:
  • programiści
  • deweloperzy
  • administratorzy baz danych i sieci komputerowych
  • międzynarodowe korporacje, ich trójmiejskie oddziały oraz firmy lokalne
  • liczne otwarte wykłady i warsztaty prowadzone podczas studiów przez specjalistów z branży są okazją do bezpośrednich kontaktów oraz aplikowania na praktyki i staże.

Kryteria przyjęć

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1. Konkurs ocen na dyplomie – max 40 pkt 1)

2. Rozmowa kwalifikacyjna – max 60 pkt.

Rozmowa kwalifikacyjna potwierdza kompetencje kierunku Informatyka w zakresie efektów uczenia się dla studiów pierwszego stopnia.

Absolwenci kierunków z dyscyplin informatyka, informatyka techniczna i telekomunikacyjna oraz modelowanie matematyczne są zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej i otrzymują maksymalną punktację – 60 pkt.

Progiem kwalifikacji jest uzyskanie min. 70 punktów.

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 12, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia ubiegać się mogą absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limity przyjęć i progi punktowe

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Rekrutacja podstawowa

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa

Terminy rekrutacji

Zakończenie rejestracji:
19 lipca 2024 r.

Rozmowa kwalifikacyjna:
25 lipca 2024 r. do 26 lipca 2024 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
29 lipca 2024 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
02 sierpnia 2024 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 1 lipca
pon.-pt. 9.00-15.00
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
ul. Wita Stwosza 57, nowy budynek - hol główny
zobacz na mapie
tel.:

Informacja na temat opłaty rekrutacyjnej oraz opłat za studia