fbpx Informatyka, profil ogólnoakademicki - stacjonarne II stopnia | Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Informatyka, profil ogólnoakademicki

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Informatyka
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Strona WWW Wydziału: http://www.mfi.ug.edu.pl/

ATUTY KIERUNKU

Atutem kierunku Informatyka, stopnia 2. jest połączenie solidnych podstaw teoretycznych oraz nauki nowoczesnych technologii wytwarzania aplikacji. Poznawanie matematycznych podstaw informatyki rozwija umiejętność abstrakcyjnego, algorytmicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, z którymi spotykają się osoby procujące na różnych stanowiskach w branży IT. Studenci mają możliwość realizacji przedmiotu Projekt Zespołowy pod opieką firm informatycznych a wybrane przedmioty są prowadzone przy udziale specjalistów z branży IT. Program studiów jest na bieżąco konsultowany z pracodawcami z przemysłu.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Wiedza i umiejętności zdobyte na kierunku Informatyka gwarantują absolwentom elastyczność w wyborze specjalizacji zawodowej oraz umożliwiają łatwe dostosowywanie się do sytuacji, w której spotykają się z nową technologią czy wymagającym zadaniem. Dlatego też znalezienie pracy przez naszych absolwentów nie jest zadaniem trudnym. Znajdują oni zatrudnienie najczęściej jako programiści i deweloperzy. Pracują też jako administratorzy baz danych i sieci komputerowych. Firmy zatrudniające naszych absolwentów to zarówno międzynarodowe korporacje, ich trójmiejskie oddziały oraz firmy lokalne. Liczne otwarte wykłady i warsztaty prowadzone podczas studiów przez specjalistów z branży są okazją do bezpośrednich kontaktów oraz aplikowania na praktyki i staże.

Kryteria przyjęć

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1. Konkurs ocen na dyplomie – max 40 pkt 1)

2. Rozmowa kwalifikacyjna – max 60 pkt.

Rozmowa kwalifikacyjna potwierdza kompetencje kierunku Informatyka w zakresie efektów uczenia się dla studiów pierwszego stopnia.

Absolwenci kierunków z dyscyplin informatyka oraz informatyka techniczna i telekomunikacyjna są zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej i uzyskują maksymalną punktację – 60 pkt.

Wynik kandydata stanowi suma punktów uzyskana za ocenę na dyplomie i ocenę z rozmowy kwalifikacyjnej.

Progiem kwalifikacji jest uzyskanie min. 70 punktów.

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia ubiegać się mogą absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limity przyjęć i progi punktowe

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Opłata rekrutacyjna

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 10 grudnia 2019 roku, 13:01