Fizyka medyczna - stacjonarne I stopnia | Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Fizyka medyczna

stacjonarneI stopnia
Zdjęcie Fizyka medyczna
Rok akademicki: 2017/2018

Strona WWW Wydziału: http://www.mfi.ug.edu.pl/

ATUTY KIERUNKU

Kierunek interdyscyplinarny, łączący matematykę, fizykę i medycynę. Na kierunku przewidziane są praktyki zawodowe: 4 tygodnie po 2 roku studiów, odbywane w ZOZach publicznej i niepublicznej służby zdrowia na podstawie umów z potencjalnymi pracodawcami. Zaliczenie przewidzianych w toku studiów przedmiotów kierunkowych stanowi ułatwienie do uzyskiwania w skróconym trybie uprawnień w zakresie ochrony radiologicznej. Absolwent fizyki medycznej ma posiadać szeroką wiedzę w zakresie fizyki, opartą na gruntownej wiedzy matematycznej oraz umiejętność pracy laboratoryjnej, by sprostać obowiązkom fizyka medycznego w zakładach opieki zdrowotnej (w pracowniach radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej). Zajęcia laboratoryjne odbywają się w pracowniach naukowo-dydaktycznych Wydziału wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę zakupioną w 2012-2013 r. i prowadzone są przez kadrę UG i GUMed również w obiektach GUMed/UCK.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Absolwent fizyki medycznej może podjąć pracę w zakładach opieki zdrowotnej, a w szczególności pracowniach radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, jako specjalista fizyki medycznej po uzyskaniu specjalizacji w tym zakresie.

Kryteria przyjęć

Studia prowadzone przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego
oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Kryteria kwalifikacyjne

konkurs świadectw dojrzałości 1,2,3,4)

przedmiot

mnożnik przedmiotu

język angielski

0,2

biologia

0,5

jeden przedmiot do wyboru spośród: chemia, fizyka/fizyka i astronomia, matematyka

0,3

1. Jeżeli kandydat nie zdawał danego przedmiotu na egzaminie maturalnym to uzyskuje zero punktów za ten przedmiot.
  2. Wynik egzaminu mnoży się przez mnożnik przedmiotu. Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym mnoży się przez mnożnik przedmiotu oraz dodatkowo przez współczynnik 1,5.
  3. § 5 Uchwały Senatu określa szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów z maturą międzynarodową IB (ust. 1 i 2), maturą europejską EB (ust. 3), kandydatów klas dwujęzycznych (ust. 4) oraz z nową maturą 2002 (ust. 5).
  4. Szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów ze starą maturą - określa § 6 Uchwały Senatu.

Przejdź do Uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego nr 21/16 z dnia 28 kwietnia 2016 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2017/2018.

Limity przyjęć i progi punktowe

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 55

Rekrutacja dodatkowa

liczba miejsc ogółem: 19

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z możliwością złożenia w dziekanacie rezygnacji przez osoby przyjęte na studia we wcześniejszych terminach, podane powyżej limity mogą ulec zwiększeniu. Zwiększenia limitów będą na bieżąco podawane w niniejszej zakładce i na rankingu w IRK.

Rekrutacja podstawowa

Rekrutacja zakończona

Zakończenie rejestracji:
28 lipca

Ogłoszenie listy kandydatów:
1 sierpnia

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
9 sierpnia

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 4 lipca
10:00-13:00 (pon.-pt.)
ul. Wita Stwosza 57, pok. 301