fbpx Dofinansowanie grantu dra hab. S. Mahlika, prof. UG | Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Dofinansowanie grantu dra hab. S. Mahlika, prof. UG

Miło nam poinformować, że naukowcy z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, pod kierunkiem dra hab. Sebastiana Mahlika, prof. UG, zamierzają stworzyć nowoczesne luminofory świecące w podczerwieni, które mogłyby znaleźć zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym czy medycynie. Projekt pt. „Perowskity i szerokopasmowe luminofory na podczerwień do diod świecących” realizowany jest w ramach Polsko-Tajwańskiej Współpracy Badawczej (2020).

NCBiR wspólnie z Ministerstwem Nauki i Technologii w Tajpej rozstrzygnęły VIII konkurs w ramach Polsko-Tajwańskiej Współpracy Badawczej (2020).  Projekt dra hab. Sebastiana Mahlika, prof. UG  pt. „Perovskite and Broadband Infrared Phosphors for Lighting-Emitting Diode Applications”, znalazł się na liście czterech projektów rekomendowanych do dofinansowania.

Dalsze szczegóły na stronie UG.

Serdecznie gratulujemy!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Hanna Furmańczyk