Wyniki Konkursu na stanowisko: STAŻYSTA/MAGISTRANT (kod stanowiska FIZ-s)w ramach grantu NCBiR LIDER XI

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2021-04-09

Wyniki konkursu:

w wyniku postępowania konkursowego, komisja wyłoniła mgr Esterę Hoffman-Rusin na stanowisko stażysty/magistranta zgodnie z wytycznymi konkursu:

Konkurs na stanowisko:

STAŻYSTA/MAGISTRANT (kod stanowiska FIZ-s) w ramach grantu NCBiR LIDER XI

Opis stanowiska:

Wykonawca typu FOTOFIZYKlub FOTOCHEMIK, Student lub Doktorant w ramach projektu LIDER XI „Dwa aktualne problemy, jedno rozwiązanie: udoskonalone materiały organiczne do OLED i fotowytwarzania wodoru”.

Udział w realizacji projektu to wyjątkowa możliwość uczestnictwa w poszukiwaniu rozwiązań aktualnych problemów optoelektroniki i energetyki, ale też bycia częścią zespołu ambitnych i pomocnych młodych badaczy. Celem projektu jest otrzymanie i optymalizacja materiałów organicznych, które można stosować jako emitery w organicznych diodach elektroluminescencyjnych (ang. OLED) oraz jako fotosensybilizatory w układach fotokatalitycznych wytwarzających wodór z wody. Badania mają maksymalnie przybliżyć ww. materiały organiczne do wprowadzenia na rynek.

Wymagania:

Spełnienie wymogów określonych w Regulaminie XI konkursu w programie LIDER: osoby które do 01.01.2020 r. nie ukończyły 35 roku życia (z wyjątkamiwymienionymi w ww. Regulaminie);

Doświadczenie wpracy eksperymentalnej wzakresieelektronowej spektroskopii molekularnej;

Dobra znajomość podstawfotofizyki lub fotochemiimolekularnej, metod stacjonarnej i czasoworozdzielczej spektroskopii fluorescencyjnej;

Ukończone studia licencjackie, dyscyplina Fizyka lub Chemia lub nauki pokrewne;

Dobra znajomość języka angielskiego;

Sumienność, dokładność, kreatywność, wysoka umiejętność uczenia się, umiejętność samodzielnego planowania i organizacji pracy eksperymentalnej;

Umiejętność pracy w zespole, silna motywacja i entuzjazm do prowadzenia badań naukowych i dalszego rozwoju naukowego.

Opis zadań:

Aktywny udział w pracach badawczych wramach projektu, mianowicie w badaniu układów zbliżonych do warstw emitujących w OLED:

oPrzygotowanie próbek w postaci cienkich filmów, rzadziej roztworów;

oPrzeprowadzenie badań fluorescencjii absorpcji, określenie podstawowych parametrów fotofizycznych, badanie kinetyki zaniku emisjiw razie konieczności przy różnych temperaturach;

oPrzeprowadzenie analizy uzyskanych wyników, dostosowanie modelu matematycznego do opisu zaników emisji, wyznaczenie wydajności i stałych szybkości procesów fotofizycznych;

Aktywny udział w obsłudze sprzętu używanego do badań fotofizycznych;

Interpretacja i opracowywanie wyników badań własnych, przygotowanie raportów okresowych zgodnie z ustalonymi regułami zespołu badawczego;

Współudział w przygotowywaniu publikacji/zgłoszeń patentowych.

Termin składania ofert: 25 czerwca 2021r., godzina 16.00.

Rozstrzygnięcie konkursu:29 czerwca 2021r.

Forma składania ofert: e-mail

Okres zatrudnienia: 5 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne 5 miesięcy.

Forma zatrudnienia: umowa o dzieło

Wynagrodzenie: 2500 brutto brutto (szacowana stawka miesięcznaprzy wykonaniu określonego dzieła)

Planowana data rozpoczęcia pracy: 01 lipca 2021 r.

Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się na podstawie oceny złożonych dokumentów. W razie potrzeby, komisja może zaprosić wybrane osoby na rozmowę kwalifikacyjną.W wyznaczonym terminie proszę przesłać e-mailem na adres illia.serdiuk@ug.edu.pl:

1. CV;

2. list motywacyjny wraz z opisem doświadczenia i zainteresowań naukowych;

3. kopię dyplomu lub zaświadczenie o ukończeniu studiów;

4. podpisaną zgodę i klauzulę informacyjną (załącznik do ogłoszenia)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

dr Illia Serdiuk

Zakład Biomateriałów i Fizyki Medycznej

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Uniwersytet Gdańskiul.

Wita Stwosza 57,

80-308 Gdańsk,

pok. 247

e-mail: illia.serdiuk@ug.edu.pl

Załącznik Rozmiar
konkurs_fiz-s.pdf 232.99 KB