Konkurs na stanowisko: STAŻYSTA/MAGISTRANT (kod stanowiska ORG-s) w ramach grantu NCBiR LIDER XI „Dwa aktualne problemy, jedno rozwiązanie: udoskonalone materiały organiczne do OLED i fotowytwarzania wodoru”

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2020-11-06

Opis stanowiska: Wykonawca typu CHEMIK ORGANIK – Student lub Doktorant w ramach projektu LIDER XI „Dwa aktualne problemy, jedno rozwiązanie: udoskonalone materiały organiczne do OLED i fotowytwarzania wodoru”

Celem projektu jest otrzymanie i optymalizacja materiałów organicznych, które można stosować jako emitery w organicznych diodach elektroluminescencyjnych (ang. OLED) oraz jako fotosensybilizatory w układach fotokatalitycznych wytwarzających wodór z wody. Badania mają maksymalnie przybliżyć ww. materiały organiczne do wprowadzenia na rynek.

Wymagania:

• Spełnienie wymogów określonych w Regulaminie XI konkursu w programie LIDER: osoby które do 01.01.2020 r. nie ukończyły 35 roku życia (z wyjątkami wymienionymi w ww. Regulaminie);

• Doświadczenie w pracy eksperymentalnej w zakresie chemii organicznej;

• Dobra znajomość aktualnych metod syntezy organicznej układów aromatycznych;.

• Ukończone studia licencjackie, dyscyplina Chemia lub nauki pokrewne;

• Dobra znajomość technik chromatograficznych, spektrometrii mas, NMR i umiejętność ich zastosowania do identyfikacji związków organicznych;

• Dobra znajomość języka angielskiego;

• Sumienność, dokładność, umiejętność samodzielnej organizacji pracy eksperymentalnej;

• Umiejętność pracy w zespole, silna motywacja i entuzjazm do prowadzenia badań naukowych.

Opis zadań:

• Aktywny udział w pracach badawczych w ramach projektu;

• Synteza zaplanowanych emiterów i fotosensybilizatorów organicznych;

• Analiza czystości i potwierdzenie struktury otrzymanych związków;

• Interpretacja i opracowywanie wyników badań własnych, przygotowanie raportów okresowych zgodnie z ustalonymi regułami zespołu badawczego;

• Współudział w przygotowywaniu publikacji/zgłoszeń patentowych.

Termin składania ofert: 25 listopada 2020 r., godzina 11.00.

Rozstrzygnięcie konkursu: 3 grudnia 2020 r.

Forma składania ofert: e-mail

Okres zatrudnienia: 10 miesięcy

Wynagrodzenie: 2 500 brutto (szacowana stawka miesięczna przy wykonaniu określonego dzieła)

Preferowana data rozpoczęcia pracy: styczeń-luty 2021 r.

Rekrutacja odbywać się będzie na podstawie oceny złożonych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi osobami.

W wyznaczonym terminie proszę przesłać e-mailem na adres illia.serdiuk@ug.edu.pl:
1. CV zawierające między innymi opis osiągnięć naukowych;

2. list motywacyjny wraz z opisem doświadczenia i zainteresowań naukowych;

3. kopię dyplomu;

4. podpisaną klauzulę informacyjną (załącznik do ogłoszenia).

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
dr Illia Serdiuk
Zakład Biomateriałów i Fizyki Medycznej
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
Uniwersytet Gdański
ul. Wita Stwosza 57, 80-308 Gdańsk, pok. 247
e-mail: illia.serdiuk@ug.edu.pl

Załącznik Rozmiar
konkurs_org-s.pdf 212.27 KB

Data publikacji: piątek, 6 Listopad, 2020 - 11:11; osoba wprowadzająca: Wiktoria Kamińska Ostatnia zmiana: piątek, 6 Listopad, 2020 - 11:12; osoba wprowadzająca: Wiktoria Kamińska