Wyniki Konkursu na stanowisko: PRACOWNIK NAUKOWY (kod stanowiska FCH) w ramach grantu NCBiR LIDER XI

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.
2021-04-09

Wyniki konkursu:

w wyniku postępowania konkursowego, komisja wyłoniła dr Kingę Westpchal na stanowisko pracownika naukowego zgodnie z wytycznymi konkursu:

PRACOWNIK NAUKOWY (kod stanowiska FCH) w ramach grantu NCBiR LIDER XI

Opis stanowiska:

Wykonawca typu FIZYKOCHEMIK, specjalista ds. chromatografii gazowej i fotokatalizy, doktorant lub PostDoc w ramach projektu LIDER XI „Dwa aktualne problemy, jedno rozwiązanie: udoskonalone materiały organiczne do OLED i fotowytwarzania wodoru”

Udział w realizacji projektu to wyjątkowa możliwość uczestnictwa w poszukiwaniu rozwiązań aktualnych problemów optoelektroniki i energetyki, ale też bycia częścią zespołu ambitnych i pomocnych młodych badaczy. Celem projektu jest otrzymanie i optymalizacja materiałów organicznych, które można stosować jako emitery w organicznych diodach elektroluminescencyjnych (ang. OLED) oraz jako fotosensybilizatory w układach fotokatalitycznych wytwarzających wodór z wody. Badania mają maksymalnie przybliżyć ww. materiały organiczne do wprowadzenia na rynek.

Wymagania:

• Spełnienie wymogów określonych w Regulaminie XI konkursu w programie LIDER: osoby które do 01.01.2020 r. nie ukończyły 35 roku życia (z wyjątkami wymienionymi w ww. Regulaminie);

• Doświadczenie w pracy eksperymentalnej na chromatografie gazowym i/lub w badaniach (foto)katalizatorów lub (foto)sensybilizatorów procesów chemicznych w roztworach wodnych.

• Dobra znajomość podstaw chromatografii gazowej i/lub zasad i mechanizmów katalizy i fotosensybilizacji; znajomość podstaw fotofizyki lub fotochemii związków organicznych.

• Ukończone studia magisterskie, dyscyplina Chemia lub Fizyka lub nauki pokrewne;

• Dobra znajomość języka angielskiego;

• Sumienność, dokładność, kreatywność, wysoka umiejętność uczenia się, umiejętność samodzielnego planowania i organizacji pracy eksperymentalnej;

• Umiejętność pracy w zespole, silna motywacja i entuzjazm do prowadzenia badań naukowych i dalszego rozwoju naukowego.

Opis zadań:

• Aktywny udział w pracach badawczych w ramach projektu, mianowicie w projektowaniu i badaniu układów organicznych do fotokatalitycznego wytwarzania wodoru z wody:

o Przygotowanie mieszanin fotosensybilizatorów w fazie wodnej (nanocząstki, micele i td.) oraz badanie ich właściwości spektralnych i elektrochemicznych;

o Przygotowanie (foto)katalizatorów organicznych według przepisów literaturowych;

o Badania wygaszania emisji fotosensybilizatorów;

o Dobranie układów „fotosensybilizator-katalizator”;

o Badania kinetyki fotowytwarzania wodoru, analiza danych, obliczenia wydajności i aktywności układów fotokatalitycznych

• Obsługa chromatografu gazowego i symulatora światła słonecznego;

• Interpretacja i opracowywanie wyników badań własnych, przygotowanie raportów okresowych zgodnie z ustalonymi regułami zespołu badawczego;

• Współudział w przygotowywaniu publikacji/zgłoszeń patentowych.

Termin składania ofert: 17 maja 2021 r., godzina 11.00.

Rozstrzygnięcie konkursu: 26 maja 2021 r.

Forma składania ofert: e-mail

Okres zatrudnienia: 6 miesięcy jako płatny okres próbny, z możliwością przedłużenia o 1 rok albo 2 lata.

Forma zatrudnienia: umowa o dzieło z możliwością zmiany na umowę o pracę

Wynagrodzenie: 4 000 brutto brutto (szacowana stawka miesięczna przy wykonaniu określonego dzieła)

Data rozpoczęcia pracy: 01 czerwca 2021 r.

Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się na podstawie oceny złożonych dokumentów. W razie potrzeby, komisja może zaprosić wybrane osoby na rozmowę kwalifikacyjną.

W wyznaczonym terminie proszę przesłać e-mailem na adres illia.serdiuk@ug.edu.pl:

1. CV;

2. list motywacyjny wraz z opisem doświadczenia i zainteresowań naukowych;

3. kopię dyplomu;

4. dane kontaktowe co najmniej jednej osoby umożliwiające uzyskanie referencji na temat kandydata

5. podpisaną zgodę i klauzulę informacyjną (załącznik do ogłoszenia)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

dr Illia Serdiuk

Zakład Biomateriałów i Fizyki Medycznej

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Uniwersytet Gdański

ul. Wita Stwosza 57, 80-308 Gdańsk, pok. 247

e-mail: illia.serdiuk@ug.edu.pl

Załącznik Rozmiar
konkurs_fch.pdf 234.28 KB