Sukcesy w konkursach NCN | Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Sukcesy w konkursach NCN

Czterech naukowców z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG uzyskało granty w ostatnio rozstrzygniętych konkurach Narodowego Centrum Nauki:

- w konkursie OPUS – prof. dr hab. Marek Grinberg (IFD) na realizację projektu pt. „Procesy lokalizacji/delokalizacji nośników w luminoforach aktywowanych jonami lantanowców”,

- w konkursie SONATA – dr Krzysztof Szczygielski (IFTiA) na realizację projektu pt. „Całkowicie dodatnia ewolucja kwantowych układów otwartych z periodyczną modulacją” oraz dr inż. Piotr Ćwikliński (IFTiA/KCIK) na badania zatytułowane „Korelacje kwantowe w wielociałowych układach fermionowych i ich zastosowania w obliczeniach kwantowych i interferometrii kwantowej”.

- w konkursie PRELUDIUM – mgr Debashis Saha (IFTiA/KCIK) na projekt „Kwantowa kontekstualność w przetwarzaniu informacji”.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz zachęcamy wszystkich do składania wniosków w kolejnych konkursach.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Monika Zientara
Treść wprowadzona przez: Monika Zientara