Dzień otwarty Wydziału

Na naszym Wydziale po raz kolejny odbyły się Targi Akademia, czyli dni otwarte, podczas których uczniowie liceów mogli zapoznać się ze wszystkimi wydziałami Uniwersytetu Gdańskiego oraz uzyskać wiele informacji na temat kierunków, na których w przyszłości będą studiować. Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki przygotował dla uczniów ofertę warsztatów oraz wykładów, które w interesujący sposób zapoznawały przybyłych gości ze wszystkim, co mogą tutaj spotkać podczas studiowania.

Tuż przy wejściu, w holu głównym studenci z koła naukowego Robomaniacs odpowiadali na pytanie, czy programowanie robotów jest trudną sztuką. W głębi korytarza, przy stoisku informacyjnym na ciekawych czekała kamera termowizyjna, dzięki której można było dostrzec różnice w temperaturze poszczególnych części naszego ciała. W audytoriach nr 1 i 2 prowadzący opowiadali m.in. o efektach specjalnych rodem z Hollywood czy nadchodzącej wielkimi krokami erze inteligentnych domów. W salach oraz laboratoriach na parterze i pierwszym piętrze studenci wraz z opiekunami prezentowali poszczególne kierunki, które można studiować na naszym Wydziale. W laboratoriach nr 59 i 70 uczniowie zostali zapoznani z kierunkiem Bezpieczeństwo Jądrowe i Ochrona Radiologiczna, a tuż obok, w sali 60 mogli dowiedzieć się, czym zajmuje się absolwent Fizyki Medycznej. Na pierwszym piętrze na obecnych studentów czekała prezentacja studiów doktoranckich z Fizyki, a młodsi uczestnicy odkrywali studia na kierunku Fizyka, spędzając czas w pracowni. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie również w sali nr 153, w której z wachlarzem atrakcji oraz pokazów czekali studenci Bioinformatyki.

W tym dniu nasz Wydział odwiedziło wiele uczniów z Trójmiasta i okolic, którzy spędzili miło czas i opuszczali budynek bogatsi o przydatne informacje, które pomogą im podjąć właściwe decyzje przy wyborze studiów. Kolejne Targi Akademia już za rok! Serdecznie zapraszamy!

red. Agnieszka Kręgiel, zdj. Michalina Komorowska

Data publikacji: czwartek, 23. Marzec 2017 - 15:58; osoba wprowadzająca: Tomasz Tylec Ostatnia zmiana: czwartek, 23. Marzec 2017 - 15:58; osoba wprowadzająca: Tomasz Tylec