TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW NA AKADEMIKI I STYPENDIA 2015/2016

KOMUNIKAT WYDZIAŁOWEJ KOMISJI STYPENDIALNEJ

NA ROK AKADEMICKI 2015/2016

• Terminy składania wniosków o Akademiki dla studentów I roku  (I i II stopnia)

03.08.2015 – 28.08.2015

• Terminy składania wniosków o Akademiki dla studentów II i III roku  (I i II stopnia)

04.05.2015 – 29.05.2015

Student starający się o miejsce w Domu Studenckim powinien złożyć stosowne dokumenty:

03.08.2015 – 14.10.2015

• Terminy składania wniosków o stypendium socjalne, stypendium socjalne rozszerzone i specjalne dla studentów II, III roku (I i II stopnia)

03.08.2015 – 14.10.2015

Student starający się o stypendium socjalne powinien złożyć stosowne dokumenty:

Student starający się o stypendium specjalne powinien złożyć stosowne dokumenty:

• Terminy składania wniosków o stypendium rektora dla studentów II, III roku I stopnia i studentów I i II roku II stopnia

do 14.10.2015

Student starający się o stypendium rektora powinien złożyć stosowne dokumenty:

• Wniosek o przyznanie stypendium rektora, wraz z potwierdzoną w Dziekanacie średnią ocen lub dokumentami potwierdzającymi osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe – wniosek do pobrania ze strony wydziału.

Zgodnie z regulaminem przyznawania pomocy materialne studentom UG:

Stypendia socjalne i specjalne złożone w terminie wypłacane są w listopadzie, z wyrównaniem za październik a stypendia rektora wypłacane są w grudniu z wyrównaniem za październik i listopad.

Student uzyskuje prawo do stypendium socjalnego i specjalnego przyznanego na podstawie wniosku złożonego po terminie od miesiąca następnego po miesiącu, w którym został złożony wniosek o przyznanie stypendium.

Regulamin określający zasady przyznawania pomocy materialnej studentom UG na rok akademicki 2015/2016

DOKUMENTY:

Wraz z wnioskiem należy złożyć komplet dokumentów niezbędnych do wyliczenia miesięcznego dochodu netto przypadającego na jednego członka rodziny, określonych w Regulaminie przyznawania pomocy materialnej studentom Uniwersytetu Gdańskiego, wprowadzonego Zarządzeniem Rektora nr 86/R/14 z dnia 25 września 2014 roku.

Komplet dokumentów niezbędnych do wyliczenia dochodu, bez względu na jego wysokość, składają WSZYSCY studenci (zawarta we wniosku informacja o konieczności złożenia dokumentów tylko w przypadku nieprzekroczenia progu dochodu uprawniającego do otrzymania pomocy materialnej nie obowiązuje!).

Decyzją WKS, zaświadczenia dołączone do wniosku (np. zaświadczenia z US, zaświadczenia ze szkół rodzeństwa) nie mogą być wystawione wcześniej niż miesiąc przed złożeniem wniosku.

• Wniosek o przyznanie miejsca w Domu Studenckim
  • oświadczenie o źródle dochodów studenta
  • oświadczenie o źródle dochodów rodziców i pełnoletniego  rodzeństwa studenta
  •  dla uczącego się rodzeństwa – zaświadczenia z Uczelni lub szkoły, że aktualnie jest studentem czy uczniem - dla dzieci w wieku przedszkolnym skrócony odpis aktu urodzenia,
  • w przypadku posiadanego gospodarstwa, zaświadczenia z Urzędu Gminy o wielkości posiadanego gospodarstwa rolnego - w hektarach przeliczeniowych,
  • inne dokumenty niezbędne do wyliczenia miesięcznego dochodu netto przypadającego na jednego członka rodziny
  • w przypadku stwierdzonego stopnia  niepełnosprawności – dokument potwierdzający niepełnosprawność

Wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim UG do Wydziałowej Komisji Stypendialnej dla Studentów Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego kierują:

- studenci Wydziału (również obcokrajowcy, członkowie państw Unii Europejskiej.)

WKS Wydziału MFI UG NIE PRZYZNAJE miejsc:

• studentom ubiegającym się o przyznanie pokoju,
  • studentom - obcokrajowcom spoza Unii Europejskiej,
  • studentom zagranicznym studiującym w ramach programów wymiany studenckiej,
  • osobom odbywającym w UG praktyki lub staż naukowy,
  • doktorantom i pracownikom UG,
  • absolwentom UG,
  • studentom innych uczelni.

Osoby te składają wnioski do Odwoławczej Komisji Stypendialnej UG w Dziale Studenckich Spraw Socjalnych UG: http://www.ug.edu.pl/pl/strukturaug/pokaz_jedn.php?id_jedn=2010.

Data publikacji: czwartek, 23. Kwiecień 2015 - 08:22; osoba wprowadzająca: Alicja Kwapińska-Zurita Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Sierpień 2015 - 13:10; osoba wprowadzająca: Julita Śmiech